Fantastyka - fantasy

1
Opowiadanie od Lisicy 
Przygoda Elizabeth ,która próbuje połączyć swoje życie z życiem wampirów.
Lisica

2
The memory 
 Samanta od zawsze była inna niż reszta. Nie interesowali jej przystojni faceci bez mózgu, szkolne imprezy i wypady ze znajomymi. Nigdy również nie udawała kogoś, kim nie jest. Na jej drodze przez przypadek wydawać by się mogło staje Ashton. Właśnie wtedy wszystko się zmienia, a wokół dziewczyny zaczynają się dziać dziwne, a wręcz przerażające rzeczy. Sam nawet w połowie nie zdaje sobie sprawy w jakim jest niebezpieczeństwie. Czy uda jej się jednak zorientować na czas?
Lily Blance

3
Córka Mroku 
Amelia po śmierci ojczyma wraz z matką, przeprowadza się do wiekowego dworku, oddalonego o jedyne dwadzieścia kilometrów od poprzedniego miejsca zamieszkania. Mimo to, czuje jakby przeniosła się do innego świata, wyjętego wprost z mrocznych opowieści grozy. Wokół niej zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Jej rodzicielka ciągle rozgląda się na boki, jakby bała się własnego cienia, a sama Amelia jest świadkiem zjawisk, które nie mają prawa istnieć. Osiemnaste urodziny, zbliżają się nieubłaganie, a zdezorientowana dziewczyna odnosi dziwne wrażenie, że będą one początkiem końca jej świata… Gdyby tego było mało, chłopak którego nienawidzi od pierwszego spotkania, pojawia się zawsze wtedy, gdy ona potrzebuje pomocy…
Wzruszająca opowieść fantasy, gdzie mrok przeplata się ze światłem, a miłość i przeznaczenie nieodłącznie idą w parze.
Zapraszam do lektury.
 Whiteberry133

4
Bractwo Yōkai
Christoph, nie ufając swoim mocom, chcąc się sprawdzić, ciągle wykorzystuje swój tajemniczy dar. Nieostrożny chłopak, szpanując nabytymi umiejętnościami, przywołuje do siebie demonicznych strażników Oni. Nieświadomy niczego chłopak nie ma pojęcia, że poprzez nieostrożne korzystanie z mocy, jaką dała mu jego druga natura, obudził w sobie mroczną wersję kitsune – lisiego demona Yoruyami, będącego chłopięcym wcieleniem niebezpiecznego i bezwzględnego Nogitsune.
Choć jeszcze tego nie rozumie, Chris będzie musiał przygotować się do walki i stanąć w obronie własnej duszy. Żeby móc wyjść zwycięsko z tego starcia, chłopak dołącza do tajemniczego bractwa, mając nadzieję, że wśród ludzi podobnych do niego, odnajdzie odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.
 tpiapiac

5
Lickanthronicon  
Kastor, umawiając się na spotkanie z kolejną ofiarą, liczył na sukces. Tajemnicza dziewczyna okazała się jednak jedną wielką pomyłką pod każdym możliwym względem. Ich spotkanie namotało w życiu wielu osób.
Kim naprawdę okazała się być Amelia i jak w rzeczywistości się nazywa?
Grupa młodych ludzi z Trójmiasta, ze względu na swoje magiczne pochodzenie, prowadzi podwójne życie. To przytłaczające, gdy wszystko co robisz na codzień jest jedną, wielką grą, w której nietrudno zatracić własną tożsamość.
Nagle jedyne rozwiązanie, możliwość ucieczki od tego szaleństwa staje przed nimi otworem. Jednak jaką cenę będą musieli zapłacić, by po nie sięgnąć?
Potomkowie osób wygnanych z Agharty również nie mają do niej wstępu. Czy tę zasadę można zmienić? Czy da się wzniecić kolejny bunt i czy nie będzie to, po raz kolejny, przelewanie krwi na marne?
Co łączy ze sobą syna policjanta, chłopaka z bogatej rodziny, ekscentrycznego geja, studenta medycyny i dwóch braci?
Jedno na pewno. W ich żyłach płynie czysty likantronikon...
5yriu5z

6
Buenaventura 
Polka o angielskich korzeniach postanowiła spełnić marzenia wyjeżdżając na wymianę do kalifornijskiego liceum. Kłopoty rozpoczęły się już w dniu jej przylotu, dając początek serii nieprawdopodobnych zdarzeń i zmagań dziewczyny na obczyźnie, gdzie obca kultura okazała się być jej najmniejszym problemem. Historia pokazuje, jak łatwo American Dream może zmienić się w American Horror.
Powieść pisana na faktach.
Destiny Winterhood

7
Cadit Quaestio - Sprawa Upadłą 
Pewnego dość zwyczajnego dnia kilkoro kompletnie dla siebie nieznajomych ludzi znajduje u siebie jaja. Sprawa wygląda o tyle dziwnie, że ich umysły samoistnie nawiązują z nimi więź - Nie można nawet go zbić, ponieważ oni sami odczuwają uderzenie.
Każdy inaczej przeżywa tą dziwną sytuację, ale nikt nie przewidział jednego - wyklucia się smoków. Od tego momentu zaczyna się dramatyczna walka z przeznaczeniem, które nieuchronnie spycha ich w stronę śmierci.
Corpus Spiritus

8
Zbudzeni 
Czytasz już kolejne, prawie identyczne opowiadanie o dziewczynie, która otrzymuje moce i idzie ratować świat? Mózg paruje ci od insta–love i schodzenia na śniadanie? Jeśli zajrzysz do mnie, dostaniesz… dokładnie to samo.
Żartuję. A może nie? Jeśli chcesz się dowiedzieć – wpadnij, w końcu nie stracisz nic innego poza odrobiną czasu i roztrzaskaną z frustracji myszką.
Zbudzeni–znudzeni – nawet o tym nie myśl. To naprawdę wciągająca opowieść o nastolatkach z mocami, którzy mają wszystkich ocalić. Jest wszystko czego potrzeba: proroctwo końca świata, zaginięcia magów i szkoła z internatem. Co może pójść nie tak?
Przepis na „Zbudzonych” jest bardzo prosty. Dwie szklanki fantastyki, łyżeczka romansu i kapka tajemnicy, a wszystko polane sosem obyczajowym.
Może powinnam chociaż przedstawić główną bohaterkę? Lena to ognista osiemnastolatka, która od imprez z klubach woli piec ciasta. Chociaż tak właściwie to imprezy też lubi.
Miss Maxine

9
Krucze Istoty 
Panowanie w Imperium przejął okrutny król Merlon Roxerhood. W dniu swoich urodzin jego siostrzenica- Laureline zostaje uprowadzona przez jednego z buntowników- Kordiana. Chłopak ma za zadanie sprowadzić dziewczynę do głównej siedziby rebeliantów, ale nie wie w jakim celu. Siostra porwanej księżniczki- Adelisa wraz ze swoim zaufanym przyjacielem Percyvalem postanawia za wszelką cenę odnaleźć siostrę i sprowadzić ją do domu. Komu uda się wypełnić swoją misję? Dlaczego królowi tak bardzo zależy na sprowadzeniu Laureline? Jakie sekrety i kłamstwa wyjdą na jaw podczas podróży dziewczyny?
Terra Darcy

10
Agonia bogów: schyłek mitologii 
Dzięki swojemu uporowi, boskiej mocy i znalezieniu odpowiednich sojuszników, Lokiemu - nordyckiemu bogowi kłamstw - udaje się pokonać Asgardczyków. Jego mitologia przeminęła w momencie, gdy zdradził swój lud. W tamtej chwili archanioła Michała nie zdołało już nic powstrzymać od unicestwienia ich.
Od czasu tego incydentu Loki jest na usługach aniołów. Jego zadaniem jest tropić i zabijać demony, a także pogańskich bogów, którym udało się przetrwać tyle lat. Wszystko idzie bardzo dobrze, Kłamca jest zanany nie tylko w świecie aniołów, lecz także biznesu.
Pewnego dnia jego cel jest prostu: zabić Aresa, greckiego boga wojny, który wymyślił sobie, że w próbie zemsty aktywuje Etnę. Na miejscu jednak nie ma Aresa, a znajduje się inny bóg, który wkrótce okazuje się być boginią.
Bellona, rzymska bogini wojny, wywiera na nim spore wrażenie, a co najlepsze - nie może zostać zabita przez aniołów, gdyż jest chrześcijanką. Także zaczyna pracować dla skrzydlatych, lecz niedługo po tym, przez głupi incydent, zostaje przywiązana do Lokiego. Od tamtej pory pracują razem, a Kłamcy coraz bardziej zaczyna zależeć na bogini.
Jednakże Bellona posiada mroczną przeszłość, o której nie chce nikomu powiedzieć, sama chce o niej zapomnieć.
Co się stanie, jeżeli Loki odkryje dawne życie kobiety, na której mu zależy? Co będzie, jeżeli najmroczniejsza tajemnica Bellony, o której ona sama nie miała zielonego pojęcia, ujrzy światło dziennie i przyjdzie po nią?
To jest walka boga kłamstw. Walka o miłość i szczęśliwe zakończenie jego historii. Kłamca zmierzy się z przeciwnikiem, o którym mu się nawet nie śniło.
Karla Pisarka

11
Potomkowie 
Nina widzi dziwne zjawiska z ogniem, a to wszystko dzieje się po przeprowadzce do Londynu. Pewnej nocy jest świadkiem morderstwa dziewczyny, która wygląda dokładnie tak jak ona. W dodatku mordercami są istoty, które nie do końca przypominają ludzi. Tej też nocy spotyka na placu trójkę nastolatków, którzy niedawno tak jak ona przeprowadzili się. W dodatku każdy pochodzi z innego kierunku Anglii. Przypadek? Kim jest dziewczyna wyglądająca tak jak Nina?
Asowa As
Zakończony

12
Nie tylko nocą, rodzą się demony...
Życie zawsze pata figle, prawda? Aliana Avontaire była normalną siedemnastolatką, chodziła do szkoły, miała przyjaciół, kochającą matkę, ale... To wszystko się zmieniło. Był ciemny wieczór, wracała ze swojej imprezy urodzinowej gdy usłyszała warczenie. Nie należało do zwykłego, słodziutkiego pieska, ale do trzygłowego potwora. A co robi się kiedy widzi trzygłowe psy? Nawala z gazu pieprzowego. Chwila ucieczki, wiele bólu i... tajemnicze czarne postacie które uratowały jej życie? Opowieść o demonach, walkach, przyjaźni i... miłości?
Lady Valette

13
Iskra
Olav, chłopiec z małej wsi na Wybrzeżu, w wyniku nieszczęśliwego wypadku odkrywa, że dysponuje niezwykłą mocą. Nie zdaje sobie jednak sprawy, co to oznacza. Już wkrótce zostaje wyrwany z rodzinnej miejscowości i rzucony w wir wielkiego, groźnego świata. Świata, który właśnie zaczyna się zmieniać...
Jak Olav poradzi sobie ze swoim darem? Czy dojrzeje do odkrycia swojego powołania? I jaki udział będzie miał chłopiec w piszącej się na jego oczach historii?
Valakiria

14
13 demonów
Jak często zapominamy o ważnych wydarzeniach? Wymazujemy je z pamięci myśląc, że to sprawi, że przestaną istnieć. Ale one tak naprawdę nigdy nie odchodzą w zapomnienie. Czekają tylko na odpowiedni moment, by o sobie przypomnieć.
Nastoletnia Breeze Jones była zwykłą nastolatką dopóki kilka wydarzeń nie zmusiło ją do ucieczki. Kłamstwa. Strach. Walka. Czy Breeze odkryje swoją prawdziwą przeszłość? Czy odkryje swoje przeznaczenie?
wytrwała na zawsze
Zakończony

15
Mias and Elle
Elle - zwyczajna dziewczyna mieszkająca w małym mieszkanku gdzieś w Anglii.
uwielbia czytać książki, pić kawę i oglądać stare filmy.
nie lubi nosić zbyt wydekoltowanych bluzek, imprezować, być porywaną.
Mias - pełen tajemnic chłopak mieszkający w wielkim, mrocznym domu.
lubi jeździć konno, studiować stare księgi i w samotności pić wino.
nienawidzi czekać, dzielić się, swojej rodziny.
Tylko jak to się stało, że ta dwójka się w ogóle spotkała? Na ten temat krąży wiele historii...
Blangel

16
Mistrz Szachownicy
Piętnastoletnia dziewczyna wychowuje się w rodzinie biznesmenów. Prowadzi spokojne życie z rodzicami, ale pewnego dnia... Dostaje list od dziadka odnośnie bycia nową dziedziczką całej fortuny rodzinnej. Głowna bohaterka jest oburzona, ponieważ wcześniej to stanowisko sprawowała jej starsza siostra, ale z niewyjaśnionych przyczyn wszelki kontakt zniknął. Lejra doskonale zdaje sobie sprawę, że rodzina od zawsze skrywała wiele tajemnic przed nią, ale nie spodziewała się, że są magami. W rodzinnej rezydencji zamiast sielanki, zderza się z rzeczywistością, która skrywa wiele tajemnic. Właściciel całej posiadłości, a zarazem dziadek głównej bohaterki w nietypowy sposób przelewa swoją miłość do szachów. Czy Lejra odkryje tajemnicę zaginięcia siostry? Zrozumie czym są wytwory zagłębionej miłości do gry starego człowieka?
K96

17
Krwawy Diament
Kiedy Clare dowiaduje się, że jest wampirem, jej świat legnie w gruzach. Zmuszona jest do opuszczenia ukochanej babci i Annabelle, by zamieszkać w fantastycznym świecie, o którego istnieniu nie miała pojęcia. Nowy dom budzi w niej mieszane uczucia - jednocześnie piękny i pełen niebezpieczeństw. Rządy sprawuje Królowa Cynthia, jednak w walce o tron pojawia się ktoś inny. Żądny krwi były mąż Królowej, który logicznie powinien nie żyć od dwudziestu lat, pojawia się znikąd i wraz ze swym ludem dąży do objęcia władzy. Mimo charakteru opowiadania fantasy, w powieści przewijają się również wątek miłość oraz przyjaźni, która często łączy bohaterkę z nieodpowiednimi osobami... Do tego czy mroczna tajemnica sprzed lat może być kluczem do pokoju?
Cloudeen

18
Mercy In Your Eyes 
W tym momencie opublikowanych zostało już kilkadziesiąt opowiadań romantycznych, zarówno takich o zwyczajnym życiu jak i paranormal romance. Niektóre mają po kilkanaście stron, inne długością przypominają powieści. 
Vicky

19
Pogromcy Otchłani  
 Moja mama zawsze powtarzała: "Jesteś kowalem własnego losu". Szłam w myśl tej zasady przez wiele lat. Trwałam w niej. A potem umarłam, lecz nadal żyję, jednak motto mojej zmarłej matki już mnie nie dotyczy. Nie mogę sama kierować swoim życiem. Inni w nie ingerują. Mówili, że to będzie proste. Ale nie jest takie, i nikt nic na to nie poradzi. Jestem i już zawszę będę Pogromcą Otchłani"
Resie

20
Prawda czy fałsz? 
Oprócz ludzi na świecie żyją Zmiennokształtni, Wilkołaki, Czarodzieje oraz Wampiry. Lucy dopiero po śmierci brata dowiedziała się o swoich mocach, mimo tego, że żyła z nimi od dnia swoich narodzin, Z racji tego, że nie chce zaakceptować swojej natury zostaje wysłana do Creimberg. Z pozoru elitarnej szkoły z zaostrzonym rygorem, a tak naprawdę placówki dla obdarzonych różnymi darami. Jak długo jeszcze będzie potrafiła oprzeć się magii nadnaturalnego świata? Czy zaakceptuje siebie? 
Oliwia

21
Fading Stars
Miałeś kiedyś wrażenie, że ktoś cię śledzi, obserwuje? Ja tak i właśnie tamtej nocy wszystko się zmieniło. Dlaczego? Cóż, wiadomość o tym, że jest się pomiotem samego diabła, nie jest raczej normalną informacją. Pozwól, że się przedstawię. Mam na imię Mackenzie. Do pewnego czasu mieszkałam z moją cudowną rodzinką w pewnym spokojnym miasteczku. Niestety, wystarczyła tylko chwila, aby moje poukładane życie legło w gruzach. Od tamtej pory, już nic nie jest takie jak dawniej… Zabawne, prawda?
Marshall Lee

22
Nie chcę być aniołem  
Co byś zrobił gdybyś spotkał anioła? Kaia wyrzuca go z domu, a potem idzie się przebadać. Ale w jej mieście dzieją się niepojęte rzeczy, o których napomknął jej facet ze skrzydłami. Dalej będą serafini i demony, a jeśli nikomu się nie powiedzie, może być też koniec świata. I miłość, której być nie powinno.
Ginger Girl

23
Teorainn
Wyspę, na której wszystko wydaje się idealne, dzieli przeźroczysta bariera. Można widzieć ludzi po drugiej stronie, rozmawiać z nimi, ale nie da się do nich podejść. Mieszkańcy nie interesują się tymi po przeciwnej stronie, powstają dwa osobne światy.
Zawsze jednak znajdzie się ktoś ciekawski, buntownik. Deirdre, wbrew zakazom rodziców, poznaje Lennana, chłopaka z drugiej strony wyspy. Różni ich praktycznie wszystko - pochodzenie, pozycja społeczna, dotychczasowe doświadczenia, łączy tylko jedno - poczucie, że ich życie nie jest kompletne.
Kiedy można kierować się własnymi pragnieniami, a kiedy trzeba wybrać rozsądek? Jak żyć w świecie pełnym zasad, które wydają się nie mieć sensu? I czy brak dotyku rzeczywiście stanowi poważną przeszkodę w utrzymywaniu kontaktu z drugim człowiekiem?
Vivienne

24
I ad tenebras
Czasem złe osoby mają powód, aby się mścić...
Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem...
Jedna decyzja może zadecydować o dalszym życiu...
A ciemność nie jest taka straszna jak się wydaje...
W każdej osobie jest zagadka...
Czasem jedno słowo może zrujnować świat...
Nawet złe chwile mogą przynieść później wiele dobrego...
W oczach niektórych można być potworem, ale to nie znaczy, że się nim jest...
A co jeśli jest powód...
Utrata swoich najcenniejszych rzeczy sprawia ból...
Każdy może być zdolny do wszystkiego po stracie dziecka...
A co jeśli szczęście znów się uśmiechnie...
I wróci do nich ich klejnot...
Syntry K

25
Każdy ma w sobie anioła i diabła zarazem 
Alice jest potomkinią aniołów, a Nathaniel diabłów. Chociaż pochodzą z dwóch różnych środowisk muszą złączyć siły i pokonać odwieczne zło czyhające na wymiar ludzi. Żeby tego dokonać muszą zebrać siedem insygni zanim opieczętowane drzwi zostaną zniszczone i zło zostanie wypuszczone. Czy im się uda? Co wyjdzie z ich współpracy? Jakie przeszkody napotkają? Tego dowiecie się tylko czytając tą historie!
Little Shadow

26
Po drugiej stronie świata 
Myślisz, że wiesz wszystko o wszystkim? No tak. Jakżeby inaczej. Przecież TY nie możesz się mylić. TY wiesz, że czarne jest czarne, białe jest białe, a duchów nie ma. Skoro czegoś nie widzisz, to znaczy, że to nie istnieje. Bo gdyby było, to na pewno TY byś o tym wiedział.
A co, jeśli się mylisz? Co, jeśli czarne tak naprawdę zawiera więcej barw niż jesteś sobie w stanie wyobrazić? Co, jeśli białe skrywa większą ciemność niż ta, którą zastaniesz będąc 1000 metrów pod ziemią bez źródła światła? Czy jesteś w stanie żyć ze świadomością, że obok Ciebie istnieją rzeczy, których nie widzisz, a które mogą mieć na Ciebie wpływ?
Znam Twoją odpowiedź. Ale nie wypowiadaj jej jeszcze głośno. Zaczekaj. Opowiem Ci swoją historię. Może wtedy zmienisz zdanie.
Wiola

27
Coś się kończy, coś się zaczyna, coś nadal trwa
Pseudo-fantasy, rozgrywające się w fikcyjnym świecie.
Czerwona nić łączy ludzi, oplata się niezauważalnie wokół nich, tylko czyhając na odpowiedni moment, by złapać ich w swoje pokrętne sidła.
Nić to siła, to przeznaczenie, któremu nikt jeszcze nie zdołał uciec.

Przygody, pomieszanie z poplątaniem, kryzysy, niedowierzanie, grupa towarzyszy wpadająca nie-z-całkiem-własnej-własnej winy w kłopoty, które z pozoru nie miały ich dotyczyć.
Odradzające się zło, które ktoś musi powstrzymać, zawirowania i tarapaty w tle.
Szczurołap

28
Wyspa Wyrzutków
Na Oceanie Spokojnym, w bliżej nieokreślonym położeniu znajduje się mała wysepka. Niczym nie różni się od innych pobliskich wysp. No prawie. Mało kto wie, gdzie dokładnie się znajduje i do czego tak naprawdę służy. Mieszka na niej czternastu ludzi, a każdy posiada Moc. Jednak ta cecha wcale nie sprawia, że jest im łatwiej. Przeciwnie. Miejsce to nazwano Wyspą Wyrzutków. Zamieszkiwana przez tych, którzy nie zaadaptowali się do życia w społeczeństwie lub których Moc nie została jeszcze ujarzmiona i przez to nie pozwala na przebywanie wśród ludzi. Schronienie dla tych, którzy tułali się nie mając nadziei na lepsze życie, wyszydzani, nazywani potworami i dziwolągami. Mają jednak nad ludzkością przewagę, bo na wyspie tej uczą się panować nad sobą i nad swoją Mocą. Uczą się żyć.
Włącznie ze mną. Jestem sztucznym człowiekiem posiadającym w ciele wirusa, którego skutkiem ubocznym jest Moc. Jestem Wyrzutkiem zamieszkującym Wyspę z dala od społeczeństwa, które nas nienawidzi. Jestem eksperymentem stworzonym przez człowieka niezrównoważonego, z którym mieszkałam przez prawie całe swe życie, więziona w pokoju bez drzwi, domu bez okien, sama, zapomniana. Jestem czymś wykraczającym poza ludzkie możliwości, czymś, co nie powinno żyć. Na imię mi Amanda. I nie mam pojęcia co tutaj robię...
~Rebecca~
Zakończony

29
Pamiętniki z nienormalnego życia
Życie jest nienormalne. Megan przekonuje się o tym w dosyć specyficzny sposób. Jak każda nastolatka chce mieć przyjaciół,naktórych mogłaby polegać. Lecz gdy wszystko wy wraca jej się do góry nogami tylko oni mogą jej pomóc...
Szalona Dziewczyna

30
Nowe "życie"
Evelyn straciła całą swoją rodzinę. Najpierw matkę, a potem ojca i rodzeństwo. Dziewczyna myślała, że gorzej już nie będzie. Myliła się, została zamieniona w wampira. Miała tego nie przeżyć, być tylko kolacją. Moc dziewczyny zaczęła się ujawniać, z dnia na dzień była ona coraz większa. Wampiry obawiające się jej mocy próbują ją zabić. Evelyn przeprowadza się na peryferie małego miasta. Tam wszystko się zacznie. Szkolenie, walka, problemy, ukrywanie się przed innymi, nienawiść.

Co będzie z wampirzycą, która nienawidzi samej siebie i sobie podobnych?
Czy będzie z nimi walczyć?
Czy dziewczyna zazna szczęścia?
Czy jej prześladowcy ją odnajdą?
Czy pozna swoje prawdziwe ja i dowie się kim jest?
Mała Jędza
Joy pracuje w wesołym miasteczku. Nie jest to praca marzeń, ale dzięki niej jest w stanie płacić rachunki. Któregoś dnia zostaje zaatakowana przez człowieka w szarej zbroi. Podczas próby ucieczki, nieoczekiwanie odnajduje w sobie pokłady mocy, do tej pory ukryte gdzieś wewnątrz niej. Z jej pomocą otwiera drzwi do innego świata. Nie wie jednak, że gdy tylko je przekroczy, jej dotychczasowe życie obróci się o 180 stopni.
Monica Margaret

32
Świat dzieli się na trzy frakcje. W jednej z tych stref zamieszkuje pewna rodzina, gdzie dużą uwagę przykuwa młoda dziewczyna z rzadko spotykanymi żółtymi oczami. Claire pomimo dobrych umiejętności w boju, ma lukę w pamięci z okresu dzieciństwa.Starała się to zaakceptować, ale jej życie ulega całkowitej zmianie gdy przypadkowo zawiązuje kontrakt. W opowiadaniu główna bohaterka w otoczeniu wielu barwnych postaci dąży do odnalezienia przyczyny utraty pamięci oraz sekretów jakie chowa nieświadomie w sobie. Całość jest opleciona ciekawymi historiami, jak również elementami walki z użyciem mocy.
K96
Zakończony

33
Co byś zrobił, gdyby obok ciebie istniał inny, magiczny świat? Gdyby przybycie do niego gwarantowało spełnienie marzeń? Adrianna słyszała opowieści o pewnej takiej krainie od dziecka. Wsłuchiwała się w każdą z historii o niej, nieśmiało pragnąc, aby istniała naprawdę. Nie spodziewała się jednak, że kiedykolwiek będzie miała szansę, aby tam trafić. W końcu odkąd snuła te niewinne fantazje minęło już dziesięć lat, a w tym czasie zdążyła nauczyć się, że życie to nie bajka...
Lucky

34
Istnieje legenda o Świętych Smokach, których dusze zamieszkują ciała ludzi od pokoleń, a w zamian za to, dzielą się swoimi mocami. Człowiek ten nazywany jest Posiadaczem i może władać jednym z pięciu żywiołów. Jednakże za wspaniałym tytułem, kryje się wiele pułapek, a owy Posiadacz może zapomnieć o spokojnym życiu. Dochodzą nowe obowiązki, nowy świat oraz ludzie, którzy nie są ani sprzymierzeńcami, ani wrogami. Jeden błąd może wiele kosztować, a każdy ruch jest pod obserwacją ludzi z wyższych sfer.
Młoda dziewczyna, która otrzymuje niesamowity dar od losu, pragnie go wykorzystać i przysłużyć się społeczeństwu, aby przywrócić wiarę w sprawiedliwość. Jednak najpierw musi sama uwolnić się od ciemności, w której była do tej pory i zawalczyć o swoje życie oraz szacunek. Czy uda jej się sprostać wyzwaniom, które rzuci jej los? Czy osiągnie upragnione cele, nie tracąc przy tym ostatniego zdrowego rozsądku? Czy odkryje kim tak naprawdę jest Alex i do czego zmierza? Czy najlepszy przyjaciel dziewczyny, będzie zawsze ją wspierał?
Wejdź do świata, gdzie nauka przeplata się z magią. Potęga ludzkiego umysłu, nie odkryte dotąd tajemnice, nowe miejsca siejące mnóstwo niebezpieczeństw.
Mari Kim

35
Historia demona, który dopiero uczy się jak być członkiem swojej rasy. Opowieść o ogniu, który dopiero uczy się płonąć i wierze w to, że gdzieś na końcu drogi znajduje się światło...
Ifryt jako jedyny ze swojego licznego rodzeństwa urodził się demonem. Opuszcza dom w Intermundi, wymiarze między wymiarami i zaczyna życie w Podziemiu, świecie od którego odcięli się ludzie, świecie demonów i magii.
Opowiadanie o próbie zrozumienia życia, przyjaźni, walce, miłości, która nie zawsze kończy się szczęśliwie... Pełna humoru historia o dążeniu do celu i wytrwałości. Osadzona w świecie, który może być tak blisko nas...
BlackDay

36
Andrea - dwudziestolatka pozbawiona wspomnień z dzieciństwa, pewna siebie studentka prawa. Uwikłana w spisek, o którym nie ma pojęcia poznaje przystojnego Gabriela. Jednak to nie jedyny jej problem - tajemnicze listy i dziwne sny nie dają jej spokoju. Czy uda jej się rozwiązać zagadkę tajemniczego wielbiciela? Czy poza wreszcie prawdę ukrytą przez rodzinę? Czy przystojny anioł skradnie jej serce? A może jednak coś stanie im na przeszkodzie?
Leilah

37
Kryształy z kodem?
Alternatywne światy?
Inne wymiary?
Kod AW5543, kryształ numer 76548.
Stoję schowana za szkolną szafką czekając aż on przeczyta list ode mnie. Całe moje ciało drży, a ja nie jestem w stanie normalnie oddychać. Duszę się. Myślę „Znowu mnie odrzuci”, lecz nagle … on zaczyna płakać. Może podejdę? Nie… uciekam.
Anadeath jest zwykłą, zakochaną nastolatką, której życie (jak to często bywa w takich opowieściach) zmienia się niebywale w ciągu jednego dnia, gdy poznaje jednego z największych magów istniejących w ich wymiarze. Przez zwykłą rozmowę musi ona podjąć decyzję, czy przyodzieje czerń, by odkryć tajemnicę śmierci swojej matki i ochronić najcenniejszy kryształ jej świata? Oczywiście wszystko by było prostsze, gdyby nie mężczyzna w bieli, który za wszelką cenę stara się przeszkodzić. Sprawiedliwość czy przestępstwo? Kim jest tajemnicza, blondwłosa kobieta, która śledzi każdy jej krok? Przyjdź i sam odpowiedz sobie na to pytanie.
Ola Ri

38
"Tyrania potężnej Wiedźmy w FrostAverostian trwa. Ludzie powoli tracą wiarę. Nadciąga wojna. Jednak pojawia się nadzieja. Białowłosa, dwunastoletnia dziewczyna, Riven jest na tyle silna, aby pokonać Wiedźmę.
Dziedzictwo dało jej Runiczne Ostrze, w którym drzemie ogromna moc. Dziewczyna rusza w podróż, aby uwolnić kraj od tej tyranii. Jednak na swojej drodze spotyka wiele trudności, ale będzie miała wielu sprzymierzeńców.
Czy podoła wyzwaniu?
Czy okaże się godna Dziedzictwa?
Czy rozwiąże wszystkie Tajemnice?
Czy Rozstrzygnie tę bitwę?"
Qwax

39
Jak się zachowasz, gdy poznasz swojego anioła stróża, który jest niesamowicie przystojny? Śmiało, pokochasz go czy uciekniesz?
Lissa ma osiemnaście lat i od zawsze słyszała w głowie głos Lucasa. Nigdy nie chciała się zastosować do jego porad i robiła mu na złość. Właśnie w taki sposób zaprzyjaźniła się z tajemniczym Santosem.
Czy Lucasowi uda się zniszczyć relacje Lissy z Santosem, a może anioł pomylił się w ocenie nowego ucznia? Tego dowiecie się czytając moje opowiadanie.
AleksandraO

40
 On okryty tajemnicą swojego pochodzenia,
Świat w którym wszystkim kieruje brutalna siła
lub też tajemnicza magia, ale czy na pewno?
Opowieść o przygodzie, tajemnicy pochodzenia,
przyjaźni,wrogości, miłości i przeznaczeniu na przekór
wszystkiemu
Jakie ścieżki przygotował dla niego los?
Kuraj

41
Miranda utraciła wszystko – tron, narzeczonego, rodzinę, przyjaciół i wiernych doradców. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że nie pamięta, co działo się z nią przez ostatnie dwa lata, podczas których władca Cesarstwo Kuyo włączył Armandar do swojego państwa.
Królowa, ostatnia żyjąca przedstawicielka rządzącego od wieków rodu Tariniusów, nie ma zamiaru się poddać i skazać kraju na powolną zagładę. Wraz z Gelu, elfim wojownikiem wygnanym z królestwa Ilathis, wyrusza w długą i niebezpieczną podróż, by zdobyć sojuszników, którzy pomogą jej odzyskać utracony tron oraz powstrzymać cesarza Harukyu przed przejęciem władzy na całym kontynencie.
Gelu nie wie jednak, jak wielkie zadanie spoczywa na jego barkach. Ma do odegrania znacznie większą rolę, niż początkowo przypuszcza, ponieważ to jego wybory zadecydują o dalszym losie świata.
Jaenelle

42
W opowiadaniach fantasy często występuje ten sam schemat: ktoś odkrywa, że na świecie żyją nie tylko ludzie, magia istnieje też poza bajkami, potwory pod łóżkiem są prawdziwe i tak dalej. Coś takiego spotyka właśnie Aleę Laneford, nastolatkę która odkrywa, że jest Zmiennokształtna. Razem z tą rewelacją przychodzi do niej list ze szkoły dla istot odmiennych niż ludzie. Ale moja historia skupia się na Erin Laneford, bliźniaczce Alei, zupełnie normalnej dziewczynie. To właśnie ona, w wyniku wielu komplikacji, trafia do owej szkoły. Chcąc nie chcąc, musi zacząć prowadzić podwójne życie pełne oszustw. Jakby problemów było mało już w pierwszym tygodniu na drodze staje jej perfidny, szkolny lider.
Antyarktyka

43
Wyobraź sobie, że Twoje dotychczasowe życie było jednym wielkim kłamstwem. Jakie to uczucie? Emma doznała go na każdy możliwy sposób. Świat, w którym żyła okazał się jedynie chwilową kryjówką. Chłopak, którego pokochała przyczynił się do śmierci jej rodziny. Ona sama natomiast z dnia na dzień ze zwyczajnej dziewczyny musi zamienić się w królową. Co jeszcze przyniesie los Emmie? Jaką decyzję podejmie dziewczyna? Czy zawalczy o swój nowy dom i swoich poddanych?
Emma

44
Ogólnoświatowy Wiec Magiczny z 1961 roku uznał, że za czarownicę uznaje się osobę, w której posiadaniu znajdują się:
- latająca miotła (lub inne narzędzie domowo-ogrodowe),
- magiczne zwierzę (miniaturowy smok latający, chowaniec lub kot, koniecznie czarny),
- zestaw kociołków i fiolek (wytworzonych w smoczym ogniu),
- rodzinną księgę zaklęć (okładki z ludzkiej skóry zostały zabronione w 1865 roku),
- różdżkę drewnianą (nie krótszą niż na dwie ćwierci),
- zwierciadło (będące środkiem komunikacji między bracią czarodziejską)
oraz
- w pełni funkcjonującą kryształową kulę (ustawioną na częstotliwość magicznej radiostacji).
Nowelizacja z 1965 roku dodała obowiązujący do tej pory zapis o zalążku mocy magicznych, ponieważ ludzie niemagiczni, zakupiwszy ww. przedmioty, rozpoczęli strajk, domagając się możliwości rzucania czarów. 
Lexi

45
Mam na imię Honorata Julia. Później mówią na mnie Arseja.
Myślałam, że moje życie jest trudne, ale okazało się jeszcze bardziej skomplikowane, gdy pojawił się On. Wciągnął mnie w wymiar, o którego istnieniu nie miałam zielonego pojęcia. Odnalazłam ojca i miłość mojego życia, ale nic nie było tak kolorowe jak się wydaje. Z każdym dniem pojawiały się nowe komplikacje i przeszkody, ale w końcu wszystko się ułożyło.
Rea
Zakończony

46
Przepowiednia w księdze mądrości głosi:
"Pewnego dnia na świat przyjdzie dziewczynka, która będzie inna niż wszystkie. Będzie ona miała piękne brązowe oczy, które będą ciemne jak noc, długie blond włosy jak blask słońca, chwałę tak jasną jak jej czysta dusza i skrzydła tak krystalicznie białe jak śnieg. Ona będzie początkiem miłości i delikatności, gdzie zstąpi na ziemię, by być stróżem pewnego młodzieńca. Ona nie będzie znała niczego, lecz on zakocha się w niej bezgraniczną miłością. Ona również zakocha się w chłopaku, lecz będzie wiedziała, że anioł nie może kochać śmiertelnika. Czy, kiedy pojawi się ktoś jeszcze, będzie potrafiła zdecydować kto jest jej bliższy? Co, jeśli jedna miłość będzie bezpieczna, a druga stworzy wojnę anielitki i upadłego?".
Dziewczyna będzie mieć na imię Diana. Zstąpi na ziemię w wieku szesnastu lat. Będzie miała do wypełnienia ważne zadanie, przy którym rzeczy potoczą się inaczej niż by tego chciała. Czy jej miłość pozwoli na bycie nieziemską, a jednocześnie normalną?
Angels Power.
Zakończony. 

47
Edmund Kamose Haviland wraz z grupą specjalistów podczas letnich wakacji wyjeżdża do Egiptu, by wziąć udział w przeszukiwaniu piramid. Archeologów szczególnie interesuje jeden artefakt – berło Elleshara, wielkiego egipskiego wojownika. Miejscowe legendy mówią, że przedmiot jest zaczarowany i lepiej, aby pozostał w ukryciu, jednak nikt z członków ekspedycji nie bierze tych słów na poważnie.
Powolna praca nie przypada do gustu Kamose. Aby przełamać nudę i monotonię, mężczyzna pewnego dnia postanawia na własną rękę zbadać wnętrze piramidy, co kończy się wypadkiem i utratą przytomności. Gdy Kamose się budzi, okazuje się, że znajduje się w starożytnym Egipcie, niemal 1390 lat przed naszą erą. Najgorsze jednak jest to, że ten świat całkowicie różni się od tego, o którym uczył się z książek, ponieważ magia istnieje tutaj naprawdę.
Jaenelle

48
Historia o dziewczynie, która od małego włada Żywiołem Wody. Kiedy w jej szkole pojawia się tajemniczy chłopak, okazuje się, że jest kimś wyjątkowym. W tym samym czasie, jej najlepszy przyjaciel znika w tajemniczych okolicznościach…Czy go uratuje? Czy dowie się, kim tak naprawdę jest?
Opowieść o Wampirach, Aniołach i poznaniu prawy o swoim pochodzeniu.
Weronika. :3

49
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak powstają najpotężniejsze zaklęcia? Takie, które są w stanie zmienić cały świat i zagrozić naturze i ludziom? Jakie konsekwencje przynoszą? I jaką cenę należy zapłacić za ich powstanie?

Dobroduszna Alice, promienna Nessie, żywiołowa Melanie i bystra Daniela – gdy wszystkie cztery poznają historię swoich przodków, odkrywają, że są ze sobą w pewien sposób połączone. Wydarzenia sprzed laty mają swoje odbicie w teraźniejszości i dziewczyny są zmuszone rzucić się w wir poszukiwań rzeczy, której wszyscy szukają. Życie stawia przed nimi egzamin z lojalności, odwagi, wytrwałości i pokory, który muszą zdać, by dobiec do końca.
Betty Gilbert 
Zakończony

50
Rodziny się nie wybiera. Ja należałam do rodu i musiałam podjąć się zadania, które wybrał sobie mój przodek. Całe życie przez to wywróciło mi się do góry nogami i zmieniło mnie w kogoś, kogo nie spodziewałam się a raczej nie chciałam.
Anna Paulina
Zakończony

51
Gorąco witam wszystkich na moim blogu, poświęconym mitycznym wojownikom i niezwykłym kobietom. Demony, anioły, wampiry, wilkołaki oraz smoki. Jeśli równie mocno jak ja, kochasz ten świat - zajrzyj.
Emilia Anna Kaczmarek

52
Kevin był zwykłym 17-latkiem z ciężką przeszłością. Przez pewne, bliżej niewyjaśnione zdarzenia odkrywa całkowicie inny świat oraz rodzinną tajemnicę. Przez kontakt z nadnaturalnymi tubylcami coraz bardziej zagłębia się w nowy świat, poznaje ich kulturę, historię oraz dołącza do organizacji. Jego dotychczasowy cel zmienia się kiedy wybucha wojna. "Ratować siebie czy innych...?"
futrzasta

53
Kiedy sztylet przecina jego skórę, a do twoich uszu dociera jego przeraźliwy krzyk, nie myślisz o tym, że zadałeś komuś ból. Myślisz o tym, że kolejna nadprzyrodzona istota zakończyła swój żywot.
Alex jest zwyczajną nastolatką. Teoretycznie. W praktyce jest żywiołową łowczynią, która nie zawaha się zakończyć twój żywot. O ile jesteś istotą nadprzyrodzoną.
 Balladyna

54
Podczas jednej ze swoich podróży Wiktoria i Eryk ocierają się o śmierć. Z opresji ratuje ich tajemniczy Cedric, który okazuje się być następcą elfickiego tronu jednego z królestw mitycznego Księżycowego Archipelagu. Miejsca, do którego zwykli ludzie nie mają wstępu. Cedric zabiera ich do Alamer, serca Karaniry. Na miejscu rodzeństwo poznaje rodzinę księcia - Falena, przyrodniego brata, z całego serca nienawidzącego Cedrica, osobę, która nie cofnie się przed niczym, byle tylko otrzymać "należna mu" władzę i ich wspólną siostrę - Nimfadorę. Wkrótce Eryk i młoda księżniczka zakochują się w sobie, lecz na drodze do ich miłości stoją zobowiązania dziewczyny wobec Rebio II. Niebawem wychodzi też na jaw, iż Karanira nie jest jedną z tych przyjaznych, spokojnych wysp, wyjętych rodem z baśni, lecz pogrążoną w wielowiekowej wojnie krainą, w której to toczy się zacięta walka o dominację między Alamerczykami a Zdrajcami - upadłymi elfami, dążącymi do zaprowadzenia terroru i czasów strachu. Co się stanie, gdy jeden z książąt okaże się być Zdrajcą? Czy Falenowi uda się postawić na swoim i zaprowadzi na Karanirze mrok, strach, zniszczenie i śmierć? A może wojskom Przymierza uda się przełamać rosnącą w siłę potęgę Zdrajców? Czy Nimfadora i Eryk znajdą sposób by być razem? Co się stanie, kiedy ludzkie rodzeństwo dowie się, iż ich przybycie nie było dziełem przypadku, lecz są spełnieniem się starożytnej przepowiedni?
Miranda Castillo

55 
Jest to kontynuacja Utraconej Miłości. Jagoda już wie, że Wiktor jest aniołem. Wie także, że porzucił dla niej skrzydła. Wydawałoby się to być pięknym końcem, lecz tak na prawdę jest dopiero początkiem. Tysiące lat temu, upadłe anioły rzuciły klątwę, której skutki będzie można dostrzec dopiero teraz, a które mogą boleśnie wpłynąć na cały świat. Jagoda wraz z Wiktorem muszą stawić jej czoła, ale czy podołają temu zadaniu? Jedno jest pewne, perspektywa śmierci, to bardzo silna motywacja.
Anabelle
Zakończony

56 
Łzy Niewiernego 
Czy byłbyś w stanie zabić, by zachować życie? Odpowiedz sobie na to pytanie, bo wkrótce i ty możesz dostać się za mury Akademii, wcale tego nie chcąc.
Averyn jest jedną z wielu młodych osób sprzedanych rządowej agencji w celu przeprowadzania eksperymentów na ludziach. Jak później się dowiaduje, operacja, której została poddana, nie przebiegła do końca… pomyślnie. Podczas zabiegu wszczepienia kamienia pod jej skórę, doszło do wypadku i magiczny klejnot pękł na kilka kawałków – na naprawę tego błędu było już za późno. Nawet niewielu oficerów Akademii o tym wie. Jednak ci, którzy zostali dopuszczeni do tej wiedzy, nigdy nie spotkali się z takim przypadkiem. Co niesie ze sobą skruszony kamień wszczepiony pod skórę dziewczyny – wielką moc, czy słabość?
Jako nowicjuszka trafia pod skrzydła Varrena, który ma zrobić z niej prawdziwego żołnierza – od tego momentu jej życie zmienia się w prawdziwy koszmar, a jednak… Averyn nie chce być wojowniczką o lepsze jutro, nie ma zamiaru obalać reżimu panującego w Akademii i nie pragnie ucieczki…
Bo czego można chcieć, gdy straciło się już wszystko?
Deneve

57 
Tragedia, która piętnuje swoje odbicie w przyszłości.
Powraca, wystawmy znów przedstawienie, krzyczy tłum, zbierając się, no właśnie, gdzie? Tłum nie istnieje już dawno, zginął, bogowie się narodzili, ale co robią? Zupełnie nic, siedząc na tronach z diamentów. Zagłada, zagłada Vi'khardii! Kto pamięta o tym mieście pełnym elfów, kapłanów i magów, którzy tam mieszkali? O miejscu, w którym narodzili się bogowie? Zupełnie nikt. Ale każdy chce dostać boskie atrybuty. Trzynaście boskich atrybutów, dających władzą temu, które je zebrał. Szukamy, laleczki, szukamy, wrzeszczy cesarz Tywis, ścinając głowy dzieciom z rodu smoka.
Ale smok przetrwa. I zemści się.
Historia pełna złudzeń w świecie, w którym wszystko jest tylko odbiciem czasu.
Shauu_


58  
 Księżniczka Przeklętych 
Przeklęci
Uniknęli śmierci tylko po to, aby teraz żyć wiecznie
Para kochanków
Spotykają się w każdym wcieleniu tylko po to, aby ktoś znów ich rozdzielił
Złoty miecz,
którego nawet Twórczyni się boi
I Księżniczka,
która może to wszystko zakończyć
Wojna pomiędzy zwolennikami Twórczyni, a zwolennikami Księżniczki, niedługo się rozpocznie!
A ty, po której stronie staniesz?
Rena
Zakończony


59 
Dawno, dawno temu za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma morzami w East Land, w państwie gdzie wszyscy mają czarne włosy przychodzi na świat mała dziewczynka. Różniła się kolorem włosów - były białe jak śnieg. Z takim dziwnym wyglądem czy może liczyć na akceptację innych ludzi? Tak, ale nie w wiosce,w której się urodziła. Tam panuje odwieczna tradycja, że obywatele mogą mieć tylko czarne włosy. Więc co czeka białowłosą dziewczynkę? Co zgotował jej los, który od urodzenia ją przeklął?
karo
Zakończony


60 
Historia o gorącu, wichrach i tajemniczych zniknięciach wśród czerwonego pyłu. Nie ja tworzę tę fabułę, lecz Ty, Czytelniku. Podaj swój pomysł i przeczytaj go w kolejnym rozdziale. Na co jeszcze czekasz? Niedługo burza!
Vessna
Historia opowiada o 18-letniej dziewczynie. Rude włosy i zielone oczy to coś co zawsze lubiła w sobie i nie narzekała na to. Jednak jedna rzecz, jedna umiejętność, jeden dar .. Wyróżnia ją spośród tłumu innych.
Winter - bo tak na imię ma rudowłosa dziewczyna - w dniu swoich 7 urodzin dowiaduje się, że .. Widzi duchy zmarłych osób.
Już pierwszego dnia po swoim przylocie do Florencji z rodzinnego Londynu - na półroczny staż dziennikarski - jest świadkiem wypadku, podczas którego ginie młody chłopak. Kilka dni później, chłopak prosi ją o pomoc..
NothingElseMatters

62
Imaginacja mi tak kazała 
Kiedy Jagiełło przybył do Polski, nikt nie wiedział, że jego koronacja oraz unia z Litwą całkowicie zmienią życie Europy. Ci, którzy dotychczas się ukrywali, ujawnili się. Istoty magiczne i ludzie wyciągnęli do siebie ręce, zaczęli ze sobą współpracować, tak powstało mocarstwo Polsko-Litewskie, które istnieje do dziś.
XXI wiek. Polska i Litwa wciąż trwają w Unii, choć ostatnie wydarzenia prawie zerwały tę więź. Mimo wszystko życie toczy się dalej. Troje młodych ludzi - Isyan, Netheid i Leonard - ma nadzieję dostać się do najstarszej i najlepszej magicznej szkoły na świecie - Akademii Sił Magii.
Alicja Lilianna

63
Pozwól mi się zakochać 
Małe miasto Cower Town które kryje wiele tajemnic. Chłopak o imieniu Harry zastanawia się przez całe życie nad sensem jego istnienia. Pewnego dnia do małego miasteczka przyjeżdża dziewczyna o imieniu Emili. Wraz z ojcem zamieszkują tajemniczy dwór Cower Town. Rodzina skrywa wiele tajemnic przed innymi. Lecz ciekawość chłopaka daje za wygraną. Zbliża się do tajemniczej dziewczyny i poznaje jej największy sekret. Chłopak dostaje wiele odpowiedzi na pytania które nurtowały go przez całe życie. Lecz za jaką cenę? Tego dowiecie się czytając "Pozwól mi się zakochać"...Zapraszam serdecznie....
Ruda
Zakończony

64
Bomba z opóźnionym zapłonem 
Izzy jest Eliminaterką w OMERG. Należy do jednego z trzech zespołów, które mają na celu zapobieganie konfliktom międzygatunkowym. Jest nadpobudliwa i czasami złośliwa. Jej pochodzenie jest tak złożone, jak nikogo we wszechświecie. I to ona będzie musiała uratować organizację przed rozwiązaniem.
Ada Kroll


65
Anielskie szepty 
Corinne i Dante to małżeństwo, które kilka lat temu spotkała ogromna tragedia. Kobieta powoli popada w depresję, a jej mąż rzuca się w wir pracy. Czy jedynym lekarstwem na ich troski będzie mały chłopiec, którego postanawiają zaadoptować?
Elif
Zakończony


66
Nieuniknione Przeznaczenie 
Każdy z nas jest kimś innym. Każdego z nas w życiu czeka co innego. Lecz nikt nie potrafi zmienić swojego przeznaczenia. Od niego nie da się uciec, ani odłożyć na inną chwilę. Wypełni się wtedy jak przyjdzie na to czas. Jak mówił Paulo Coelho "Człowiek musi przejść przez różne etapy, zanim wypełni swe przeznaczenie".
Jedni zostali stworzeni do wielkich rzeczy i muszą się z tym zmierzyć, choć nie zawsze są na to przygotowani. Ją czeka też coś niezwykłego i niebezpiecznego. Czy sobie z tym poradzi? Czy nowa rzeczywistość z którą przyjdzie jej się zmierzyć nie przerośnie jej sił?
Viki N.


67
Świat Bez Zasad 
Historia opowiadająca o grupce, nastolatków, którzy odkrywają w swojej szkole urządzenie wyprzedzające ludzkość o paręset lat. Wpadają w kłopoty uruchamiając je, gnani niepohamowaną ciekawością. Tym samym tworzą Alternatywny Świat, rządzący się jedną, podstawową zasadą. Brakiem zasad.
Kim się stajemy, gdy odbiorą nam NAS?
Kwas.†
Zakończony

68
Opowiadania Fantasy z Krainy Grozy 
Blog z moimi opowiadaniami osadzonymi w realiach świata fantasy. Magia, czarodzieje, elfy i krasnoludy, wszystko połączone w jedno. Zapraszam!
Rocky Drago

69
Smocza Kompania
 Smoki to stworzenia powszechnie uznawane za krwiożercze bestie, których ulubioną rozrywką jest palenie wiosek albo porywanie księżniczek. Jednak czy ten powszechny stereotyp jest prawdziwy?
Slejren Czerwony pragnął jedynie zaimponować pewnej smoczycy, zdobywając dla niej drogocenny księżycowy kryształ. Niestety nie wszystko poszło po jego myśli, przez co popadł w konflikt z miejscowym władcą. Poznajcie świat magii i rycerzy z punktu widzenia smoka oraz jego towarzyszy.
Na moim blogu zamieszczam również inne opowiadania.
ShadowDragon

70
Warsztacik Kajjki – piórem 
Światów, które poznasz zagłębiając się w zawarte tu treści, jest wiele. Każdy jest tworem mojej wyobraźni. Jestem zarówno ich kreatorem, jak niszczycielem... Wszystko zależy od pisanej akurat historii... Wiersze i miniatury poetyckie, są przerywnikami pomiędzy kolejnymi fragmentami dodawanych powieści lub opowiadań. Tytuły i wpisy są skatalogowane i podlinkowane w "Indeksie tytułów" tak, by dotarcie do kolejnych fragmentów dłuższych tekstów nie było kłopotliwe. Piszę głównie fantasy z elementami przygody oraz nutką romantyzmu i romansu. Zapraszam do mojego uniwersum...
Katarzyna Łupina - Kajjka

71
Nawet chaos ma swój początek i koniec 
Sześcioro młodych przyjaciół wraca do miasteczka, gdzie wszystko się zaczęło. Niektórzy z nich szukają odpowiedzi na pytania związane z ich życiem, inni próbują w spokoju dożyć swoich ostatnich dni. Opowiadanie pełne tajemnic z przeszłości, żądzy miłości, próby odzyskania siebie. Jak potoczy się dalsza historia Niny, Piotra, Ani, Artura, Daniela i Luizy? Czy zdobędą to czego szukają? 
Kinga 
Zakończony

72
Wielka Puszcza podzielona została pomiędzy zwaśnione watahy lykan. W podbitej kolonii na Lodowych Pustkowiach w żyłach rdzennych mieszkańców wciąż płynie ta sama krew, a serca rwą się do buntu. Skłócone wilcze sfory stają w opozycji do samozwańczych opiekunów Drzewa Przodków i wszczynają rebelię.
Co dzieciom lasu przyniesie splugawienie świętych ziem bratobójczą walką? Czy w każdym świecie wojny religijne są nieodłącznym elementem i przyczyną wszelkich krzywd?
MłodaLarwa

73
Opowieści Kattys 
Historia uczniów pewnej szkoły w różnych okresach jej istnienia. Każda część opowiada o przygodach, jakie przerzywają uczniowie pomiędzy lekcjami. Podczas nich odkrywają wiele tajemnic dotyczących zarówno ich samych jak i calego świata.
Kattys blogerka

74
Zmienić przeszłość  
Osiemnastoletnia Seraphine Avergard podczas szklonej wycieczki do zamkowego muzeum trafia na trop swojego przeznaczenia. Za pomocą srebrnego pierścienia przenosi się w czasie, aby powstrzymać swojego brata Lionela i tym samym zmienić bieg historii. Niestety w Reirein, stolicy Penrin, roi się od zdrajców. Kto jest przyjacielem, a kto tylko go udaje? Jakie tajemnice skrywają królewskie mury?
Calissandere Rune

75
Kapłanka 
Znaleźć się w niewłaściwy miejscu o niewłaściwym czasie, to zdanie najlepiej oddaje zarazem największą radość jak i najgorsze przekleństwo Daliwii. Wszystko w jej życiu toczyłoby się normalnie, gdyby urodziła się kilka minut wcześniej lub później. Była dwiema osobami, stała się jedną tylko po to, by prowadzić podwójne życie w dwóch różnych światach. W jednym z nich jest studentką, a w drugim Wielką Kapłanką, pewnej Bogini, która postanowiła dać o sobie zapomnieć.
Anna Paulina

76
Po drugiej stronie lustra 
Dwoje licealistów przypadkowo znajduje przejście do innego, podobnego do tego z baśni świata. Jednak prawda nie jest tak kolorowa. Na magicznej krainie ciąży klątwa. Bohaterowie muszą borykać się zarówno z trudnościami licealnego życia, jak i radzić sobie z przeznaczeniem jakie ich spotkało. Czy wspólne dadzą radę przełamać zły czar? A może przeznaczenie kieruje ich przeciw sobie? 
Kattys blogerka

77
Damaris  
Rok 1876 jest przełomowy dla Rady Magów, to wtedy Damaris ucieka przed własnym przeznaczeniem razem ze swoim oddanym Łowcą. Nikt nie wierzy, że kiedykolwiek powróci. Jednak, gdy ciemność nadchodzi, a przeszłość ubiega się o sprawiedliwość ona postanawia wyjść z cienia i stanąć do walki nie tylko z wrogiem, ale także z samą sobą.
LadyHill

78
Glass Tear
Lily to pozornie zwyczajna nastolatka. No może oprócz tego, że jej matka zaginęła kiedy ta miała 8 lat, ojciec ją zostawił, a ona razem z siostrą przeprowadza się do swej ciotki mieszkającej w najbardziej ponurym miasteczku na wschodzie Stanów. Lily nie wie, że jej rodzina skrywa pewien sekret. Co się stanie, gdy Lily pozna Sophie, zadrze z popularną Vivian i spotka chłopaka ze snu, którego wcale nie powinna spotkać? Co wydarzy się, gdy ogień spotka się z wodą? Do czego posunie się Lily, aby odnaleźć swoją matkę? Czy uda jej się uratować ludzi, których kocha?
Silver Sky 

79
Taniec Krwi  
Lauren Blue jest szesnastoletnią, rozpieszczoną i wredną dziewczyną. Pewnego dnia budzi się z bolącą blizną na dłoni, która pojawiła się tam nie wiadomo skąd, Lauren jednak to ignoruje i wybiera się do szkoły, tam nie czuję się najlepiej i wchodząc do łazienki, trafia do innego świata, pełnego tajemnic i niebezpieczeństw. Blue przeżywa niezwykłą przygodę w świecie, którego dotąd nie znała. Co ją spotkało i jak to wpłynie na jej charakter? Czas pokaże... 
Flawless

80
Nasza przeszłość nadaje kształt naszej przyszłości 
Lily po dramatycznych chwilach zwątpienia w cały sens istnienia, wraca do życia i razem z bratem zaczyna wszystko od nowa i wiedzie w miarę spokojne życie. Ale czy ten spokój będzie trwał wiecznie? Nie. O to można być pewnym. Mówi się, że swojego przeznaczenia nie można zmienić, ale czy Lily pogodzi się z tym co szykuję jej los, z tym co zostało jej przepowiedziane dwieście lat temu? Czy może jednak pójdzie własną ścieżką nie zważając na słowa innych? Każda podjęta przez nią decyzja będzie miała swoje konsekwencje. Czy miłość, która nie ma prawa bytu weźmie górę, czy może jednak Lily pogodzi się z faktem, że nie można mieć wszystkiego? Pytań jest wiele, a tak mało odpowiedzi. 
I believe

81
Zabójcy Cieni
Świat po wojnie opanowały istoty będące niegdyś ludźmi - Cienie. Nie mają uczuć, słuchają tylko głosu Wargaona. Nikt nie jest bezpieczny.
Kala jako jedna z nielicznych jest człowiekiem. Kiedy jej rodzina się rozpada i dziewczyna trafia do ukrytej Strefy IV ukazuje się prawda - to ona jest bohaterem z przepowiedni. To ona wszystkich ocali. Ale za jaką cenę?
Czy Kala zdoła ominąć swoje przeznaczenie? Da radę uciec losu? Czy może pozwolić sobie na szczęście z Ianem - jedyną osobą, która sprawia, że Kala może się uśmiechnąć?
Wojna. Śmierć. Magia.
Czy jesteś gotowy na walkę?
Berwarna

82
Blask zimna 
Czy chłopak z odległego świata, który zostaje wrzucony wir w współczesnej Warszawy da sobie radę? Czy przezwycięży swoje słabości?
Rumeysa11143

83
Opowieści z Miasta Magii 
Kiedyś świat wyglądał zupełnie inaczej. Rządzili nim magowie, z potężnym Magiem-Bogiem Henretem na czele. Zwykli ludzie byli jedynie niewolnikami, nie mającymi żadnych praw. Cierpieli, byli torturowani dla zabawy magów, nie mieli życia, poza ciężką pracą. Nikt nie wie, jak długo rządził Henret, legendy twierdzą, że nawet tysiąc lat. Jedno jest pewne - żył dłużej, niż jakikolwiek człowiek mógłby. Jednakże 400 lat temu jego okrutne, despotyczne rządy napotkały sprzeciw w postaci potężnego maga, kobiety imieniem Galla. Ona i jej poplecznicy pokonali Henreta, jednakże magia straciła potęgę, którą miała, zaś magowie znaleźli się na wymarciu. Zwykli ludzie skorzystali z okazji, obalili całkowicie rządy magów i znienawidzili ich. Nadszedł czas, by to magowie stali się tymi uciskanymi, by stracili swoje prawa, by cierpieli i żyli w niewoli. Na całym świecie istnieje tylko jedno miasto, w którym magię można uprawiać. Miasto Magii, Oreall, rządzone przez legendarną Wspaniałą Gallę, boginię wszystkich magów. Wszyscy magowie świata uciekają tam w nadziei na możliwość prowadzenia normalnego, wolnego życia i udowodnienia ludziom, że wcale nie są tacy groźni. Jednakże, nie wszyscy są zadowoleni z pozycji, w jakiej się znajdują...
ellain

84
Smokobójca
Gdy na kontynencie smoki zaczynają być niechcianymi szkodnikami, które niszczą wioski i kradną złoto zawód smokobójcy staje się coraz bardziej zyskowny. Wielu próbuje swoich sił w starciu ze smokami, jednak tylko nieliczni są w stanie zdobyć kilkuletnie doświadczenie. Erik sam siebie uważa za najlepszego w tej nietypowej profesji, jednak szybko okazuje się, że zabicie smoka jest dopiero początkiem jego problemów. Niespodziewanie musi odnaleźć się w roli detektywa i odkryć kto zabił starego bankiera.
Alenna

85
W mroku światłości
Opowieść o dziewczynie innej niż wszystkie.
O tej, która w mroku nocy wolała skrywać swój uśmiech, nie łzy.
Za kratami ludzkich ograniczeń, gdzie śmiertelne oko nie sięga, za siedmioma wrotami piekieł i za niezliczonymi przeszkodami, stojącymi na drodze każdego człowieka, czai się w mroku jedna samotna dusza, czekająca na nasze przybycie.
Winter Blackrose

86
THE HUNT
Dwa miasta. Całkowicie inne światy, które toczą między sobą wojnę. Batalię która zabrała już wiele pokoleń. W tym rodzinę jednej małej dziewczynki. Czarnowłosej dziewczynki z białego miasta, która teraz stała się kobietą. Bardzo niebezpieczną kobietą, której życiem stała się walka. Teraz czeka ją największa bitwa.
Sydney

Szablon