Czytelnicy polecają - październik 2013


hp-szeptane-tajemnice.blogspot.com
Bo jest ciekawe i wciągające. Łatwo utożsamia się z bohaterami i akcją. Opowiadanie jest dość humorystyczne i idealne na ,,ukojenie bólu", gdy już nie można znaleźć nic oryginalnego w blogosferze. Kolorystyka przyjemna, autorka pisze bez błędów i jest bardzo miła.
Kategoria: FanFiction/Potterowskie/Czasy Harry'ego Potteraunder-the-pressure-of-imagination.blogspot.com
Jest to blog bardzo nietypowy - dwa opowiadania, pisani naprawdę pięknym językiem, wprowadzają nas w świat autorki i dają wybór - do którego przejdziesz dzisiaj? Tak, dokładnie - wybór ten może być naprawdę trudny, patrząc po talencie twórcy, i oryginalności fabuły. Bo jestem pewna, za co mogę poręczyć z czystym sercem, że czegoś takiego jeszcze nie było - łatwo to udowodnić to na podstawie jednego z opowiadań, "Pod Skrzydłami Magii". Młoda amatorka pisarstwa, Alicja Lilianna, wybiera idealny moment w historii Polski, aby po połączeniu faktów gładko przejść do fabuły - no właśnie, jakiej fabuły? Wprowadzenia istot magicznych do naszego kraju, Polski, zmieniając tym samym bieg historii tego państwa, a nawet całej Europy! Niesamowite postacie, z pewnością nie wyidealizowane, wykreowane tak, że od razu zapadają w serce - to kolejny plus 'Imaginacji'. A to nie jedyna historia, jaką twórczyni ma nam do przedstawienia.
 Tego bloga czytam od samego praktycznie początku, i nie raz śmiałam się, płakałam, czy cieszyłam razem z postaciami - sam styl pisania porusza do głębi. Autorka tego bloga potrafi stworzyć coś, czego nie da się opisać - nastrój, emocje - za pomocą zwykłych, chwytliwych słów. Jakoś pisania jest więc naprawdę na wysokim poziomie - to nie jest coś, po co sięga się obojętnie, tylko wyższa już półka.
Właśnie dlatego chciałam polecić tego bloga.
Kategoria: Fantastyka/Fantasy


***
Tylko dwie rekomendacje, niestety, ale mam nadzieję, że w przyszłym miesiącu będzie ich więcej. Posty z cyklu "Czytelnicy Polecają" będą się pojawiać na początku każdego miesiąca, ale nie ustalam dokładnej daty, bo to zależy jak wypada pierwszy weekend miesiąca.
Czy podobają Wam się polecenia w takiej formie?

8 komentarzy:

 1. Nie wiem, gdzie mam dać to powiadomienie, ale mój blog www.virtual-desires.blog.onet.pl, który znajduje się w dziale spisów blogów "Psychologiczne", zmienił adres na www.unreal-desires.blog.pl, a także ja, jako autorka podpisuję się już nie jako Navia da Danzica, a Layali Namit. Jeśli można, to poprosiłabym o aktualizację.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co za super pomysł z tymi polecankami!

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysł świetny - w końcu z pośród tylu blogów bardzo łatwo przegapić coś baaaardzo godnego uwagi!

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomysł dobry. Aczkolwiek obawiam się że czasem takie polecenia mogą pisać znajomi autora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Szablon