Obyczajowe

1
Lek na samotność
Mówią, że wypadki chodzą po ludziach – i tak, to prawda. Bywa, że zdarza się coś, czego się nie spodziewaliśmy i nie planowaliśmy. Czasem to zrządzenie losu, zbieg okoliczności, a czasem następstwo naszych własnych decyzji i wyborów, których konsekwencji nie przewidzieliśmy, a które, niestety, mają wpływ na dalsze życie. Nasze… i nie tylko nasze.
Klara, zdolna i ambitna młoda lekarka, odbywa specjalizację z chirurgii. Nie boi się ciężkiej pracy, wyrzeczeń i odpowiedzialności, chce zdobywać doświadczenie, piąć się po szczeblach kariery i jak najszybciej stać się lekarzem, który samodzielnie podejmuje decyzje – nierzadko takie, od których zależeć będzie zdrowie i życie pacjentów. I faktycznie, jej wiedza, upór, talent i zaangażowanie sprawiają, że jest bardzo dobrze zapowiadającym się przyszłym chirurgiem, jednak los szykuje dla niej pewną niespodziankę - pojawia się ktoś, kto sprawi, że jej życie już nigdy nie będzie takie jak przedtem. I to niezależnie, jaką decyzję podejmie…
Historia lubi się powtarzać. Albo raczej: zataczać koło. Niesamowite jest to, że tę samą osobę drugi raz w życiu spotyka niemalże to samo. Różnicą jest jedynie to, że za pierwszym razem była skutkiem, a za drugim – przyczyną. Czyjaś decyzja kiedyś zaważyła na życiu Klary, a teraz i ona musi stanąć przed wyborem, którego skutki dotkną nie tylko jej, ale jeszcze przynajmniej dwóch innych osób. Wielka odpowiedzialność, balast, którego prawdopodobnie już nigdy z siebie nie zrzuci. Bo To zostaje. Zawsze. Może w różnej formie, ale zawsze.
Carousel

2
Musivum
„Musivum” jest wieloelementową opowieścią, na którą składają się: życie uczelniane oraz pozauczelniane grupy humanistów; uniwersytet oglądany zarówno oczami studentów, jak i wykładowców; obraz specyficznego miasta, jakim jest Szczecin. Bohaterowie poszukują swego miejsca w literaturze, w sztuce, w kulturze, w historii, w filozofii, w pisarstwie, w dyskusji, w tym wszystkim, co się składa na humanistykę, w swojej pracy, w orientacji seksualnej, religijnej, politycznej, w związkach z innymi ludźmi, w swych pasjach, a także w miejscu, w którym się urodzili lub zamieszkali z własnej woli.
„Musivum” to intensywne rozgryzanie ludzkiej psychiki i seksualności, tematyka LGBT, queer, feminizm i gender, eksperymenty z formą, współczesna szczecińska rzeczywistość oraz ogląd uczelni, życia naukowego, związków i pisarstwa od kuchni.
Ome

3
Otchłań szarości
Zapraszam was do świata, który zapewne każdy z was zna w mniejszym lub większym stopniu, bo poznał go na własnej skórze, wysłuchał zwierzeń przyjaciół, albo zaznajomił się z nim z reportaży telewizyjnych. Zapraszam do poznania bohaterów – ludzi, którzy mogliby być waszymi znajomymi, sąsiadami, albo dalekimi krewnymi... są to ludzie którzy mają wady i zalety, którzy nie są i nie pragną stać się idealnymi... są to ludzie których otacza „otchłań szarości”.
Dariusz Tychon

4
Miejskie Opowieści
Marcin Andrzejak po kilku latach nieobecności powraca w rodzinne strony, chce się dowiedzieć kto go zdradził, kto wystawił i kto sprawił, że jest winny sporą sumę pieniędzy. Zatrzymuje się na krótki czas u swojego przyjaciela Roberta, który jak się okazuje już zerwał z gangsterskim półświatkiem, założył rodzinę.
Marcin głosi, że nigdy się nie zakocha i że nie pozwoli by jego zmieniła jakakolwiek kobieta. Wypowiadając te słowa jeszcze nie wie jak bardzo się myli, bo nie poznał jeszcze Anny, zadufanej w sobie, wywyższającej się i pochodzącej z dobrego domu dziewczyny.
Niespodziewanie starsza siostra Marcina i jej kochanek ściągają wszystkim na kark nie lada kłopoty. Marcin chcąc pomóc musi odnowić stare kontakty. Jednak na niego także ktoś czyha, szuka zemsty i nie spocznie dopóki jej nie zazna.
Byłe dziewczyny Marcina skończyły różnie. Klaudia jest patologiczną samotną matką, a Magda matką dwójki dzieci i żoną z pozoru dobrodusznego i uczciwego wykładowcy sztuki i nauczyciela muzyki. Jednak rodzony brat Magdy i jej mąż skrywają przed nią niejedną tajemnicę.
Jest też kochanka Andrzejaka, która non stop coś knuje z jego nastoletnim bratem i młodszą siostrą – młodzi po prostu chcą się łatwo i szybko dorobić, nie myśląc o konsekwencjach swoich poczynań.
Morderstwo sprzed lat, gwałt, nielegalne wyścigi, kradzione samochody, handel narkotykami, podziemne walki, a pomiędzy tym rodzina, przyjaźń i miłość...
Co zwycięży w pojedynku o jutro? Chęć posiadania władzy i pieniędzy, a może pragnienie spokoju i rodzinnego szczęścia?
To o tych, którzy mają wiele do zyskania i jeszcze więcej do stracenia.
Kiedy pojmą o jak wielką stawkę toczy się ta niebezpieczna gra, może być już za późno, bo życie jest tylko jedno!
Tychon

5
Wspomnienie Miłości
Los lubi sobie z nas kpić, dając nam to, czego najbardziej pragniemy, a następnie odbierając to, co najbardziej kochamy. Łatwo jest przyjmować od niego prezenty, trudniej zaś pozbierać się po otrzymaniu okrutnego ciosu. Ewa przez całe życie była traktowana przez los wyjątkowo łagodnie. Właśnie spełniła swoje największe marzenie, a od kilku lat jest związana z chłopakiem, który darzy ją prawdziwą miłością. Teraz przyjdzie jej zmierzyć się z mniej szczęśliwymi niespodziankami, które przygotowało dla niej przeznaczenie. Czy poradzi sobie ze stratą ukochanej osoby? Czy będzie umiała nadal czerpać radość ze swojej pasji? Czy uda jej się na nowo być szczęśliwą?
Melania

6
,,Nie można zmusić serca by wybierało rozsądnie. Samo podejmuje decyzje."
Emily miała spokojne życie. Rodzinę, przyjaciół. Jednak kiedy jedna z najważniejszych dla niej osób bierze udział w nielegalnym wyścigu nie zamierza tylko się temu przyglądać. Co zmieni w jej życiu wyjazd do Londynu? A co tajemniczy Travis o nieciekawej przeszłości?
Naomi
Zakończony

7
Cztery Żywioły
Laura i Maciek zawarli znajomość w dość nietypowy sposób. Otóż dziewczyna uratowała go przed śmiercią lub kalectwem... na pasach. Poznają się bliżej i zaprzyjaźniają. Razem z rodzeństwem Saniewskich, zwariowanym Igorem i wrażliwą Marleną, tworzą zgraną czteroosobową paczkę. Nadchodzą długo wyczekiwane wakacje. Wyjeżdżają razem na Mazury i tam przeżywają dalsze zabawne perypetie. Wszystko byłoby dobrze, miło oraz sielsko, gdyby nie przelatujące na niebie, warkoczące wojskowe samoloty. Co one oznaczają. Na razie nikt tego nie wie.
Andromeda

8
Druga szansa od życia
Pisk opon, dźwięk gniecionego metalu i tłuczonego szkła..
Tak zaczyna się historia młodego mężczyzny, który w wypadku samochodowym traci swoją ukochaną żonę.
Zostaje sam z pięcioletnią córką Mią, dręczony wyrzutami sumienia i obwyniający się za stratę Emmelie, Matt popada w ciężką depresję.
Za sprawą matki kontaktuje się z młodą psycholog. Czy dziewczynie uda się podnieść mężczyznę z pogłębiającej się choroby? Czy Matt na nowo zacznie żyć?
Panna Martadela

9
If u Seek Amy.
Opowiada o dziewczynie która ma na imię Amy, Amy ma sekrety przed swoimi przyjaciółkami i znika niespodziewanie. Wszystko się zmienia kiedy Bianca odkrywa pewien list, który jest zatytułowany do jej prawdziwych rodziców. Bianca miała inne nazwisko niż rodzice z którymi mieszkała do dzisiaj. Jaką prawdę odkryje dziewczyna? Co jeszcze ukrywa Amy?
Olga.

10
 "Victoria znaczy Zwycięstwo"
Victoria staje u progu dorosłości i musi zmierzyć się z nie lada problemami. Po walce z ciężką chorobą matka dziewczyny umiera. Zostaje ona sama z ciotką i młodszą siostrą - Agnes. Prowadzi pamiętnik, dzięki któremu radzi sobie ze stratą ukochanej mamusi. Opowiadanie opisuje życie codzienne dziewczyny, jej kontakty z bliskimi oraz nowe znajomości.
P.S. Opowiadanie nie ma nic wspólnego z serialem "Victoria znaczy zwycięstwo" - zbieżność tytułu jest całkowicie przypadkowa!!!
Tangled314

11
The Story of Ramona
Dziesięcioro rodzeństwa, dziesięć różnych historii. W którym miejscu ruszyli innymi drogami i czy naprawdę nigdy już nie wylądują na jednym torze? Czy potrafią uwolnić się od przeszłości? I dlaczego tak trudno osiągać szczyty, kiedy wylądowało się na samym dnie?
Chcecie szczęśliwego zakończenia? To sobie je napiszcie.
ramoncia

12
Your perfect imperfections
Isobel i Charlie. Są jak ogień i woda. Co ich łączy? Równie silna nienawiść do siebie nawzajem. Pewien mężczyzna powiedział kiedyś Charliemu: Miłość, nienawiść. Dzieli je taka cienka linia. Wtedy jeszcze nie rozumiał jaka moc drzemie w tych słowach. Niebawem przekonają się o tym oboje. Pewnej feralnej nocy, kiedy zderzą się dwa światy, wywołają lawinę zdarzeń. Będzie to historia o miłości. To historia o miłości od tej gorszej, najbardziej skomplikowanej strony. Słodko-gorzka i prawdziwa.
greaseblow
Zakończony

13
 Never give up!
Szesnastoletnia Tosia przez przypadek poznaje... miłość swojego życia? Razem chcą zmienić swój los i stawić czoła problemom. Czy bohaterka ulegnie przystojnemu nieznajomemu? Dlaczego Przemek chce jej pomóc? Czy dziewczyna zmieni swoje nawyki?
Pani Riddle

14
 Mała słoneczna opowieść  
To nie bajka o grzecznej dziewczynce bujającej w obłokach. Lana po kilku trudnych miesiącach trafia do ojca, zmuszona jest rozpocząć nowe życie. Powoli odzyskuje spokój, jednak nie na długo. To opowieść o przyjaźni, miłości i o tym, że mimo trudności zawsze jest nadzieja na lepsze jutro.
W kim Lana odnajdzie prawdziwe oparcie? Czy wszystkim może zaufać? I czy przeszłość pozwoli o sobie zapomnieć?
Lily

15
Najtrudniej zaufać
Anna Zabawska to studentka uczelni technicznej w Krakowie, pochodząca z okolic Rzeszowa. Jej pasje to siatkówka i muzyka, ale przez studia kompletnie wypadła z obiegu. Przez przypadkowe spotkanie siatkarza reprezentacji może się to diametralnie zmienić.
Najmłodsza z sióstr, z jednej strony rozsądna i skupiona na przyszłości a z drugiej... marzy o miłości jak z hollywoodzkiego filmu. Jednak czy taka miłość naprawdę istnieje?
Marta

16
 Shadow of a fallen star
Szesnastoletnia Alison po śmierci swoich rodziców, zostaje oddana pod opiekę młodszej siostrze taty - Nancy. W jej życiu powoli wszytko zaczyna się układać. Ma przyjaciela, którego kocha jak brata, a jej zdolności plastyczne w końcu zostały docenione. W dniu swojej debiutanckiej wystawy traci jednak wszystko. Towarzyszący jej przyjaciel ginie na jej oczach, a ona obwinia się o jego śmierć. Gdy zabójca wyciąga w jej stronę broń, gotową do oddania następnych strzałów, zostaje uratowana przez tajemniczego nieznajomego. Kim jest ten przystojniak i co on ma wspólnego z całą tą sytuacją?
Seoanaa & Katarina 
Zakończony

17
Spirala czasu
Historia Larissy Lanfang, która przez matkę uzależnioną od różnych używek musiała zająć się swoim czteroletnim bratem. Przez wiele lat była w stanie znieść piekło, które oferowała jej Lisette, ale pewnego dnia mówi stanowcze "dość". Zabiera braciszka i ucieka z nim do całkowicie odległego miejsca - Korei Południowej, gdzie mieszka jej biologiczny ojciec. Jak potoczą się losy głównej bohaterki? Czy szczęście w końcu się do niej uśmiechnie?
Snooki
Zakończony


18
Podwójna Gra

Historia, którą ci opowiem dzieje się tuż obok ciebie. Nietypowa i niepowtarzalna. Fantastyka, pomyślisz. Ależ nie. Nie występują w niej mityczne stwory, czarodzieje latający na miotłach, czy wampiry które czyhają na ciebie za najbliższym zaułkiem. Nie usłyszysz tu też o aniołach. Nie, nic z tych rzeczy. Niech twój umysł przeniesie cię w te miejsca, zdarzenia, niech pokarze przed tobą postacie, które mówią swoim głosem w twojej głowie.
Poznaj historię dwój sióstr, bliźniaczek, które mimo różnych charakterów i odmiennych poglądów, współgrając potrafią dokonać wszystkiego.
Balladyna
Zakończony  

19
Brytyjski akcent

Poznaj piątkę młodych ludzi, którzy mają podobne spojrzenie na świat, jednak są zupełnie inni. Każde z nich zmaga się z własnymi problemami, lękami, słabościami i trudami własnego życia. Są samotni i nie wierzą w dobro czy sprawiedliwość. Na skutek pewnych wydarzeń, zostają ukarani i wspólnie muszą odremontować bibliotekę. Żadne z nich nie spodziewa się jednak, że w tej grupie znajdą osoby, z którymi połączy je przyjaźń a nawet coś więcej. Poznaj historię rozwijającej się przyjaźni oraz losy nastolatków którzy nauczyli się ufać i kochać.
Pallina
Zakończony  

20
Lazy Lovers
Blizny zostały wyryte w mojej głowie, ale kiedy łzy wyschną, będę pamiętał o mojej miłości. Nie jestem samotny ani zraniony, a przynajmniej tak mi się wydaje, jednak czy nie okłamuję samego siebie? Za wszelką cenę chcę być szczęśliwy, jednak nie mogę znieść ciągłych komplikacji. To przecież nic wielkiego. Staram się tym nie przejmować. To było nieuniknione. Ludzie przychodzą i odchodzą.
Urodziłem się i spotkałem ciebie, a później zakochałem się w tobie na śmierć.
witness
Zakończony

21
Muse on a Leash
"Muse on a Leash" to zbiór opowieści trochę dramatycznych, trochę romantycznych, w dużej części - po prostu codziennych. Tłem jest afrykańska sawanna (Seria: Zambia), mała amerykańska mieścina (American Idiot: When September Ends), ale znajdzie się tu również miejsce dla polskiej rzeczywistości.
Jeśli fascynują Cię odległe afrykańskie kraje, jeśli chcesz śledzić losy ludzi, którym życie nieźle dało w kość, a oni sami muszą zmierzyć się z konsekwencjami własnych wyborów, by odbudować swój świat, zapraszam.
 Jettee

22  
One
Rozmowy dwóch sióstr, opiekujących się chorą, starą matką. Humor i wzruszenie.
 Kalina

23

Seem like a dreams
Perypetie nastolatki, której życie zmienia się o 180 stopni w jednym dniu. W dniu, w którym musi opuścić swoich najbliższych, ukochany kraj i wyprowadzić się za Atlantyk. Dziewczyny, której życie kładzie ciągle kłody pod nogi, ale która nigdy się nie poddaje i idzie dalej. Wątki przygodowe, miłosne, żartobliwe i ciągła zaskakująca akcja!
aG.x
Zakończony 

24 
Każda decyzja, nawet ta drobna wywiera na nas wpływ...
Maja Dębkiewicz to zwykła gimnazjalistka. W końcu jest w trzeciej klasie. Czeka na nią wiele wyborów, których nie jest w stanie dokonać nawet nie jeden dorosły. Problemy rodzinne, sny, które rodzą więcej pytań i te oczy, które wszędzie widzi. Burza uczuć i rozterek. Czy poradzi sobie z tym wszystkim? Czy kiedyś całe jej życie się wyprostuje? Czy będzie mogła powiedzieć, że się o nic nie martwi?
Tego nie wiem nawet ja.

Atramentowa

25
Od zapomnienia 
William postanawia zabrać swoje, już dorosłe, dzieci w podróż do przeszłości.
Przedstawiona opowieść zmieni życie każdego z nich. 

Egoistka 

26
I dla złych ludzi słońce wschodzi
Czy byliście kiedyś w sytuacji, w której ktoś próbuje wam mówić co macie robić, a wy nie możecie się tej osobie sprzeciwić, ponieważ ta osoba może do końca zniszczyć wasze życie? W takiej sytuacji znalazła się Alison wraz ze swoimi przyjaciółmi. Co wpłynęło na to, że nad ich życiem przejęła kontrolę osoba z zewnątrz? Co takiego ukrywa grupa przyjaciół? Czy wszystko skończy się dla nich szczęśliwie?
Aleks 

27
Dziewczyna z blizną
Bliz­ny przy­pomi­nają nam, że przeszłość była rzeczywistością.
Maya Johanson zaczyna nowe życie w New Haven, zostawiając za sobą 20 lat względnie szczęśliwego życia, a także tragiczne zdarzenia w rodzinnym Baltimore. Z pozoru silna dziewczyna, w głębi ducha skrywa bolesne tajemnice, które nie dają o sobie zapomnieć.
Czy Mai uda się uporać z powracającymi demonami przeszłości? Odnajdzie prawdę i pogodzi się z utratą bliskiej osoby? Czy będzie gotowa poświęcić miłość dla upragnionej zemsty?


Liczne retrospekcje, poruszające relacje, przerażająca tajemnica i niespodziewany romans - to wszystko odkryjecie czytając Dziewczynę z Blizną!
Mona Simon
Szablon