Psychologiczne

 1
Nobody Can Save Me Now
'' - Zdajesz sobie sprawę z tego co robisz? - zapytała. - Zdajesz sobie sprawę jak ona cierpi gdy Ty.. gdy Ty... ''
Damien wydaje się być zwyczajnym nastolatkiem, jak każdy w jego wieku chodzi do szkoły, imprezuje, spędza czas w towarzystwie swoich znajomych. Ma rodzinę, ale niezbyt mile się o niej wypowiada czy nawet wspomina. Nikt nie spodziewał się iż jedna noc może zmienić całe jego życie.
Jak daleko posunie się by zostać zauważonym? Co robi jeśli sprawy zawędrują za daleko?
Czy potrafisz obdarzać dwie osoby tym samym uczuciem jednocześnie? Co zrobisz gdy okaże się, że Twoje życie nie ma sensu?
NOBODY CAN SAVE ME NOW
DRAGON

2
Then it's worth it 
Przeprowadzka na drugi koniec kontynetu. Zamienić Nowy Jork na Los Angeles, wydaje się łatwe. Jednak takie łatwe nie jest. Już pierwszego dnia pewna blondynka staje na drodze głównej bohaterki. Nie kończy się to zbyt dobrze. Dziewczyna przyjechała tam z planem znalezienia nowych przyjaciół i zaczęcia wielu rzeczy od nowa. Plan jest, ale jak pójdzie jego realizacja, kiedy ma się wroga w tej blondynce?
Edzia

3
Zbrodnia Ikara, czyli dlaczego Ikar został mordercą? 
Ikar Clark ucieka. Przed życiem, przed przeszłością, przed samym sobą. I szuka odkupienia. Ale w prawdziwym życiu znaleźć je jest bardzo ciężko...
Autor Anonimowy

4
Za tobą. Jeden krok za tobą...
Kiedy coś wymyka się spod twojej kontroli, tracisz grunt pod nogami, prawda? Myślałem, że ze mną będzie tak samo, że ucieknę w głębię rozpaczy, że zapadnę w apatyczną nicość. Ale jestem lepszy, lepszy od was wszystkich i nie wierzę w coś takiego, jak niepowodzenia.
miss violence

5
Krajobraz Strachu 
Bianca i Carmen były nierozłączne i każdy musiał się z tym liczyć. Do czasu. W kilka lat przed rozpoczęciem liceum podzieliła ich kłótnia, która napiętnowała serca sióstr. Żyją obok siebie, a jednak oddzielnie. Na jak długo?
Annie H (xLostDestinyx)

6
~Ludzie bez marzeń są jak motyle bez skrzydeł. 
Dlaczego w chwili, gdy zaczął wierzyć w swoje szczęście, los mu je odebrał?
Nicolas to zwyczajny chłopak, którego życie do tej pory toczyło się stałym, „idealnym” dla innych torem.
Rodzice, którzy zawsze go rozumieli. Przyjaciel, który byłby w stanie wskoczyć za nim w ogień. Wyjątkowa dziewczyna, nie widząca po za nim świata. I muzyka – największa pasja.
Aż nagle…
Przychodzi wieczór, który przekreśla dotychczasowe życie grubą linią.
Zmienia je nie do poznania.
Sekret, który nosi ukryty w zakamarkach własnej podświadomości poróżnia go z rodzicami. Jest powodem rozstania z dziewczyną i brakiem zrozumienia w przyjacielu.
Pozostaje tylko muzyka, która bez ukochanej Eve jest jedynie przerwaniem ciszy.
Życie stawia go przed wyborem, w którym żadna z opcji nie jest na dłuższą metę dobra.
Zadaje też pytania, dla których nie ma dobrych odpowiedzi.
Jak wiele jest w stanie poświęcić dla ukochanej osoby?
Czy uda mu się wyrwać ukochaną ze szponów niebezpiecznej sekty, w którą sam ją pchnął?
I najważniejsze…

Czy nie straci przy tym samego siebie?
Nikoletta W
Zakończony

  7
Opowiadania mocno introspekcyjne
Blog funkcjonujący w przestrzeni internetowej od marca 2012 roku; zawiera zbiór jednoczęściowych opowiadań autorsko-amatorskich o charakterze zdecydowanie niebehawiorystycznym. Już sama nazwa bloga wskazuje, że mamy tutaj do czynienia z opisami stanów i przeżyć wewnętrznych poszczególnych bohaterów dokonywanych z ich punktu widzenia, z ich perspektywy. Świat zewnętrzny stanowi jedynie swego rodzaju tło dla tego, co dzieje się w ich umysłach. Nie ma tutaj miejsca na suche przedstawianie faktów z perspektywy bezstronnego narratora, jest tylko sposób odbierania świata i siebie w tymże świecie. Najważniejszą rolę odgrywa pierwiastek emocjonalno-duchowy, odczucia, wrażenia i spostrzeżenia. Rzeczywistość "realna" znajduje się jakby na drugim planie, jest tylko uzupełnieniem przeżyć i przemyśleń wynikających z odbioru danej sytuacji. Stanowi podstawę, fundament opisu sytuacji, ale nie jego główny temat. W momencie, kiedy trzeba byłoby dokonać klasyfikacji tych opowiadań, to należałoby je określić mianem psychologicznych, gdyż opisują one subiektywny odbiór rzeczywistości. Postacie są jak najbardziej prawdziwe, ale ich wewnętrzny świat niekiedy bardzo się różni od świata realnego. Jeżeli preferujesz tego rodzaju twórczość, to zapraszam i życzę przyjemnej lektury.
Daria

8
Believe In Myself
Życie nie jest bajką. Wiele może zepsuć ci chwilę szczęścia. Wystarczy się potknąć, a się upadnie. Przebywanie w niektórych miejscach przysporzy wiele problemów. Osoby, które poznasz mogę sprawić, że się zmienisz. Czas może zrujnować życie, tak, że nie będziesz pamiętał tego co dobre. Używki lub tego typu "pomoce" nie wystarczą, by być zdolnym do takiego życia. Pamiętaj, że wszystkie trudności i wszystkie szansy w twoim życiu pojawiają się celowo.
Olcia

9
Antequam vadam...
Czym tak naprawdę jest życie? Według encyklopedycznej definicji to „stan materii (nazywanej organizmem) trwający od pojawienia się (narodzin) organizmu do zakończenia jego bytu osobniczego, w większości kończącego się śmiercią.”
Są ludzie, dla których życie to jedynie droga ku ostateczności. Egzystencjalne cierpienie będące tylko i wyłącznie przystankiem na drodze ku niepewnej wieczności. Każdy dzień to walka. Walka ze światem o resztki godności. Łzy, ból, żal. Dla niektórych życie to katorga – wątpliwy dar, który z chęcią oddaliby tym, którzy go pragną.
Są ludzie, dla których życie to krótka chwila pośród wieczności. Moment, który chcieliby zatrzymać jak najdłużej. Każdy dzień jest ucieczką przed śmiercią. Przed śmiercią, która kroczy tuż za nimi. Szybkość, adrenalina, ekstaza. Póki mogą, korzystają z każdej okazji, jaką daje im los. Każdy dzień to mgnienie przyjemności. Dla niektórych życie to wyzwanie, któremu trzeba stawić czoła, udowodnić swą wartość, zwyciężyć.
A czym życie jest dla Ciebie? A jakie życie jest w rzeczywistości…?
I jak może się odmienić, gdy spotkają się dwie osoby o tak skrajnym podejściu do sensu ludzkiego istnienia?
Whatever and Whoever
Zakończony

10
Atomy szczęścia
W jakimś mieście, w jakimś pokoju, pod łóżkiem stoi pudełko pełne listów. Krótkich, pełnych uczuć i emocji. Pisze je C- młoda dziewczyna, wszystko zaś zaadresowane są do tej samej osoby- M. Zawierają w sobie historię, teraźniejszość i marzenia, tęsknotę i pustkę a także wspomnienie miłości. Jest to historia uniwersalna- kto bowiem nie był zakochany i nie cierpiał po stracie swojej miłości? Jest to jednak również historia konkretnej pary. Historia która nie jest, wbrew pozorom, prosta.
atomy_szczescia
Szablon