Przygodowe

 1
BABILON  
Brama Boga widziała wiele. Ginęła w płomieniach, by odradzać się na nowo. Przyjmowała krew, wierząc, że da ona życie nowym bohaterom. Upadała, podnosiła się, by potem ponownie upaść. Ostatecznie zniknęła. Brama Boga. Babilon.
Historia lubi się powtarzać, a naszej cywilizacji od dawna wróżono zagładę. Jesteśmy jednymi z wielu, którzy wierzyli w swoją potęgę. W roku 2202 świat zaczyna kroczyć ku samozniszczeniu. Technologia rządzi ludźmi i tylko jeden człowiek trzyma ją w ryzach. Nikt nie odważy się przyznać, że jest bezlitosny. Tylko rebelianci walczą o powrót do dawnego porządku. Z chwilą, gdy przyjmują w swoje szeregi nowego członka, ludzkość zaczyna odliczać czas do swojego końca.
Agata Matwiejew

2
Mapa skarbów
Sati to siedemnastoletnia dziewczyna, która, nie mogąc dogadać się z nową żoną swojego ojca, trafia do szkoły z internatem w niewielkim mieście Whiton na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Wściekła i rozgoryczona, z początku nie może odnaleźć się w nowej sytuacji, a prześladujące ją koszmary i tajemnicza postać marynarza, którą widuje we śnie, tylko coraz bardziej mieszają jej w głowie. Do czasu, kiedy dowiaduje się, że szkoła słynie z legend o szesnastowiecznych hiszpańskich żeglarzach, którzy gdzieś na terenie szkoły ukryli skarb.
Lexi
Zakończony 
 
3 
Saving Emerald City
Znacie opowieść o Dorotce? Tej małej dziewczynce, która z pomocą tornada przeniosła się z Kansas prosto do krainy Manczkinów?
Tak?
W takim razie musicie wiedzieć, że nie znacie całej historii.
Dorothy Gale ma dwadzieścia cztery lata, jest młodszym menedżerem w nowojorskiej siedzibie korporacji zajmujacej się handlem sprzętem medycznym z krajami azjatyckimi, w wolnym czasie zaś trenuje judo i jogę. Dawno już zostawiła za sobą ciotkę w Kansas, prowadząc poukładane życie, w którym brakuje tylko mężczyzny - nic dziwnego jednak, biorąc pod uwagę doświadczenia Dorothy z facetami.
Pewnego dnia wszystko zmienia jedno, z pozoru niewinne, spotkanie. Pewna nawiedzona kobieta wręcza Dorothy zagadkowy klucz wraz z karteczką z odręcznie napisanym pojedynczym zdaniem. Choć pismo zdaje się Dorothy znajome, pewnie nie zwróciłaby na nie większej uwagi, gdyby nie wichura, która zrywa się tego samego wieczoru, podczas jej powrotu do domu, a w wyniku której Dorothy przenosi się... prosto pod drzwi chatki pewnej niebezpiecznej wiedźmy.
A to dopiero początek, bo w końcu napis na karteczce głosił Czekam na ciebie...
Elle
Szablon