Czytelnicy polecają - grudzień 2013

Chciałabym polecić jednego z najlepszych fanfiction (moim zdaniem) o The Vampire Diaries. Jest to moim zdaniem jedno z najlepszych opowiadań o tematyce TVD.
Główna akcja opiera się na Elijah i Elenie, pojawiają się także wątki poboczne, tj. Klaroline, Delena, Stelena, czy Beremy. Autorka (Nielivka) jest niezwykle utalentowana i potrafi w niezwykły sposób przekazać uczucia, jak i dobrą akcję!
Zawsze z niecierpliwością czekam na następny rozdział!
Uważam, że tego bloga powinien przeczytać każdy fan serialu Vampire Diaries.
Poleca: Szyszka

Chciałabym polecić drugiego bloga Nielivki, jest on otwarty dopiero co, jednak te pierwsze dwa rozdziały, już rozbudziły moją ciekawość i myślę, że ta druga opowieść też jest godna polecenia! 
Poleca: Szyszka

Polecam tego bloga, ponieważ historia jest ciekawa, inna. Świat bohaterki jest inny, poznajemy Ninę która poznaje Biebera przez przypadek, bo jej mama jest jego stylistką. Sami oceńcie:)

Postanowiłem zgłosić bloga mojej przyjaciółki. Dopiero niedawno zaczęła, więc chciałbym pomóc nabrać jej opowiadaniom trochę rozgłosu, znaleźć widownię. Opowiada historie o miłości pozornie sielankowej, która w pewnym momencie zaczyna mieć kłopoty. Blog jest aktywny, będą dodawane nowe kawałki historii. 

Chciałabym polecić opowiadanie When The Night Gets Dark
Uważam, że to opowiadanie jest świetne, autorka wkłada w nie dużo serca i zasługuje na większą pulę czytelników. Cechuje się oryginalnością, ciężko jest spotkać dobre, a do tego polskie fanfiction związane z zespołem 5 seconds of summer czy Lukiem Hemmings'em. Autorka pisze bardzo dojrzale, wspaniale opisuje emocje i zachowania bohaterów, a także fabuła jest bardzo interesująca. Rozdziały są rozwinięte, długie, bez błędów ortograficznych czy interpunkcyjnych. Czyta się je z pełną swobodą i łatwością. Uważam, że zdecydowanie jest godne polecenia i przeczytania.
Poleca: Pepe/RawrHazz

Myślę, że warto polecić to fan fiction. Bohaterami jest zespół 5 Seconds Of Summer, osobiście spotkałam się tylko z dwoma opowiadaniami z nimi w rolach głównych. Ale w sumie nie rzecz w głównych bohaterach. Opowiadanie bardzo wciąga, po każdym rozdziale chce się jak najszybciej dowiedzieć co stanie się dalej. Rozdziały szybko się czyta, fabuła też mi się podoba, a sam pomysł jest ciekawy. W każdym rozdziale coś się dzieje i można spodziewać się jakiegoś zwrotu akcji.

Bardzo fajny blog, pisany przez niejaką Madeline. Jest dość oryginalny, a akcja nie toczy się z prędkością światła. Bardzo miło i dość luźnie się go czyta. Autorka ciągle nas zaskakuje nowymi pomysłami.

Opowiadanie Aless jest wyjątkowe - to słowo w pełni oddaje moje odczucia, a jednocześnie nie kryje w sobie nawet niewielkiego ułamka magii, jaka aż po brzegi wypełnia każdy rozdział "Kidsów". Jest to póki co stosunkowo krótka i zdecydowania za mało znana opowieść. Trudno mi opisać, o czym właściwie opowiada. Główną bohaterką jest Ali, mądra, lecz przy tym wrażliwa, zagubiona i niezwykle złożona osoba. Występuje tu też Blaise, drugi filar opowieści i chłopak pochodzący rodem z XIX-wiecznej powieści, którego próżno szukać w dzisiejszych czasach. Nie uświadczymy tu wybuchów, pędzącej akcji czy zawiłych intryg fabularnych. Zamiast tego to cudowna przystań potrzebna każdemu człowiekowi - przystań, w której możemy pozwolić sobie na chwilę refleksji. Zwolnić tempo. Spojrzeć na siebie z dystansu. Popatrzeć przez pryzmat dwójki odmiennych ludzi, w których oczach rzeczywistość odbija się, przybierając zaskakujące kształty i odcienie.
Wisienką na torcie jest soundtrack, który mile połechta każdego fana klasyki rock'n'rolla.

***
Dzień dobry:)
Powyżej polecane przez Was blogi na grudzień, a ja już czekam na rekomendacje na styczeń - przypominam: glenna@vp.pl - czekam przez cały grudzień.
Mam prośbę do tych trzech osób, które wyraziły chęć pomocy przy prowadzeniu Katalogu Opowiadań - chciałabym, abyście przysłali do emaila z wiadomością, którym działem chcielibyście się zająć - nowymi postami (planuję tutaj drobne zmiany), akcją Czytelnicy Polecją, czy też dodawaniem nowych zgłoszeń do Katalogu. Na odpowiedź czekam do czwartku:) Mam nadzieję, że wciąż jesteście chętni. I ostrzegam, że szukam kogoś do stałej współpracy.

3 komentarze:

 1. Super pomysł *_* Na pewno wpadnę na któreś z tych opowiadań :D

  OdpowiedzUsuń
 2. nie widzę kategorii na różne prośby, więc piszę tutaj ;).

  bardzo proszę o zmianę opisu mojego bloga The Story of Ramona (kat. psychologiczne) na:
  W życiu Ramony przeszłość nierozerwalnie splata się z teraźniejszością i nie ma od niej ucieczki. Dziewczyna, wychowana w kiepskiej dzielnicy Bronxu, dzieląc pokój z jedenaściorgiem rodzeństwa, stara się przede wszystkim zachować resztę człowieczeństwa, którego wagę wpoił jej ojciec. Kiedy mężczyzna trafia do więzienia o zaostrzonym rygorze, wszystko zaczyna się walić i dzieciakom grunt usuwa się spod nóg. Ramona zostaje skazana na pobyt w zamkniętym zakładzie poprawczym, skąd, w następstwie pechowych wydarzeń, zostaje przeniesiona na tymczasową obserwację do oddziału psychiatrycznego. Najstarszy z braci, Marc, zostaje zaczepiony przez gangsterów, którym ojciec jest winny pieniądze, i zaczyna z nimi współpracować. Nicole dręczą rozterki, czy ucieczka do dalekiego Londynu na pewno była takim dobrym pomysłem. Każdy z rodzeństwa radzi sobie w inny sposób, czy w końcu odnajdą wspólną drogę?

  dzięki :)


  --
  http://storyoframona.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Szablon