Uwaga, będę bić!

Przeglądałam dziś zgłoszenia blogów do naszego katalogu. Niemal ze strachem stwierdziłam, że 3/4 ludzi ubiegających się o przyjęcie do spisu nie mają naszego linku na swojej stronie.
Przyznam szczerze, że jestem zła i zaskoczona. Czyżby tacy ludzie nie wiedzieli jak ważne dla nich i dla was jest nagłośnienie KO? Ile trwa wrzucenie buttonu lub linku na bloga? Maksimum minutę. 
Oglądając misternie przygotowane zakładki pełne opisów bohaterów, zwiastunów opowiadań i innych cudów zastanawiam się czy umieszczenie odnośnika "linki / katalogi" itp jest niczym hańba i splamienie honoru autora. 
Jeśli ktoś nie rozumie - objaśniam. Dodając jakikolwiek odnośnik do KO zwiększacie ilość odwiedzin a tym samym ludzi, którzy za naszym pośrednictwem szukają blogów wartych przeczytania. A to znaczy, że więcej ludzi wejdzie na wasze blogi. Czyli będziecie mieć więcej czytelników
To głównie wam powinno zależeć na rozgłosie KO. Przecież my (administratorki KO) nic z tego nie mamy. Nie dostajemy pieniędzy za daną liczbę odwiedzin każdego dnia. Nie wrzucamy reklam promujących nasze blogi. A wyobraźcie sobie, że każda z nas ma swojego bloga prywatnego. Jesteśmy tu dla was. Żeby wam pomóc. Więc należy nam się szacunek i wdzięczność. Nie mówię, że macie nas całować po rękach i oddawać cześć bo i za co. Dodanie odnośnika to żadna wielka praca a możecie tylko sobie tym pomóc. 

4 komentarze:

 1. Po pierwsze, była tutaj kiedyś zakładka REGULAMIN , ale może celowo zniknęła, żeby nadrobić zaległe zgłoszenia.
  Tak myślałam, że może dobrym pomysłem będzie wpisanie w REGULAMIN punktu takiego jak na przykład :

  - proszę napisać też, gdzie znajduje się w waszym blogu odnośnik do naszego bloga, w innym przypadku nie przyjmiemy zgłoszenia.

  Wtedy zgłaszający się tutaj, będzie w sumie zmuszony do wrzucenia adresu do siebie :P

  Powodzonka :) ;***

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zniknęła celowo by nadrobić zaległe zgłoszenia. Regulamin uległ zmianie. Kiedyś całe menu było w postach, a my postanowiłyśmy przenieść je go stron, co naszym zdaniem jest dużo wygodniejsze. Nie zrobiłyśmy nic złego, prawda?

   Kiedy pojawi się nowa zakładka do zgłoszeń taki punkt będzie w niej zawarty. Jednak chcemy z tym poczekać, by najpierw dodać blogi, które zgłosiły się już dawno.

   Usuń
 2. Brak linków wynika z jednego powodu - dość długiego zastoju na blogu. Sama, kiedy widzę, że jakiś katalog może być "przeterminowany", usuwam link do niego, bo uważam, że wymiana "reklama za link" jest uczciwa, jeżeli katalog dobrze prosperuje i ma częste aktualizacje, słowem - żyje :) Zauważ, Kamilo, jak często w regulaminach pojawia się sformułowanie typu: "Jeżeli blog zostanie zawieszony, zostanie usunięty z katalogu" (nawet wycinek z Waszego katalogu: "Blog zostanie usunięty ze spisu gdy: brak na nim aktywności przez 6 miesięcy (...)"). Dlaczego autorzy prywatnych blogów nie mogą stosować tej samej zasady wobec katalogów? Myślę, że 90% osób, u których linków nie znalazłaś, KIEDYŚ je miało, ale stwierdziło, że aktualizacji się nie doczeka, więc je usunęło. Ale spokojnie, podejrzewam, że wszystko się unormuje i ludzie będą wstawiać linki, kiedy zobaczą, że coś się na KO dzieje :P

  Powodzenia w prowadzeniu katalogu, mam nadzieję, że szybko wszystko ogarniecie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może część osób pomyślało w ten sposób i postąpiło tak. Ale myślę, że 90% ludzi po prostu nie zadało sobie trudu, by link umieścić. Kiedyś byłam oceniającą, później prowadziłam Segregator. Wiem jak w praktyce to wygląda.

   Usuń

Szablon