FanFiction - 5 Seconds of Summer

1
Dangetous Game 
 Jak często chciałeś uciec z tego świata chodź na moment? Dosłownie kilka minut… Ile razy chciałeś zobaczyć jak to jest odlecieć, ale bałeś się wziąć narkotyki, ponieważ to cholerstwo uzależnia? Ile razy po kłótni z rodzicami lub drugą połówką miałeś ochotę miotać przedmiotami lub zrobić sobie krzywdę? Ile, cholernych razy usłyszałeś: „Jesteś beznadziejny!”, „Lepiej byłoby gdybyś nie żył!” lub zwyczajne „Jesteś niczym, nawet pies ma więcej rozumu niż ty!”? To takie… Dołujące, prawda? Sprawia, że czujesz się jak nic nieznaczące ziarno piasku na pustyni… ONI znaleźli rozwiązanie i stworzyli grę... niebezpieczną grę.
Arrow

2
Neighbour 
Shelay Pattle wyprowadza się ze swojego rodzinnego New Yersey do Londynu. Konkretniej do Weststhone, dzielnicy, która przez wielu była nazywana sektą. Okoliczni mieszkańcy nie lubili "obcych" i tak długo zatruwali im życie aż niechciany gość wyjeżdżał. Shelay jest ostrzegana przez najbliższych, jednak podejmuje się ryzyka i chce spełnić swoje marzenie. Pierwszego dnia zaczyna się koszmar Shelay. Głuche telefony, wyzwiska ze strony sąsiadów, problemy w pracy i nieznajomy, który jest jej najbliższym sąsiadem - Luke Hemmings. Od początku nie żywi do niej sympatii, bowiem wyznaje zasadę "Wszyscy mieszkańcy Whetstone są moimi wrogami". Pewnego dnia giną w makabryczny sposób jego rodzice, a chłopak zostaje podejrzany o morderstwo. Tylko Shelay przeczuwa, że to jednak nie Luke zabił. Zostają wyjawione najskrytsze sekrety Luke'a i Shelay, które albo ich połączą albo poróżnią.
Marionette

3
Calls after midnight 
Gdzie on potrzebuje rozmowy, a ona jest tylko samotną dziewczyną. Jak się okazuje życie zmusza nas do podejmowania różnych decyzji, jak na przykład zostanie call girl.
Narkomanka16

4
55 Days with Luke Hemmings 
 Gdzie powinienem zacząć? Wow. Kocham Cię. Kocham Cię tak mocno, że to aż boli. Okej, może to rak. Ostrzeżenie: prawdopodobnie będziesz płakać.
autor: @wxnderluke, tłumaczka: Narkomanka16

5
Sprzedana
Sprzedana to opowiadanie o losach słodkiej Daisy i tajemniczego Caluma. Dziewczyna zostaje porwana z ulicy, w środku dnia i wśród tłumu ludzi, następnie wywieziona i sprzedana na Aukcji.
Świat przedstawiony to ziemia rok po III Wojnie Światowej. Rządzi Elita, a Calum Hood właśnie do niej należy. Jest jednym z ważniejszych ludzi w Australii, chociaż w rzeczywistości nie robi praktycznie nic.
Po Aukcji, Daisy zostaje niewolnicą Caluma. Co będzie musiała robić? Czego Cal będzie od niej wymagał? I jak będzie żyła, zamknięta w dużym dworku na obrzeżach Sydney, jedynie z Calumem, małą Chloe, która jest dla Daisy wielką zagadką, i służbą?
Zwiastun
Koneko

6
Survive even the end of the world.
Kiedy to się zaczęło byliśmy sami - ja, mój brat bliźniak i nasza młodsza siostra. Rodzice wyjechali za granicę na wakacje, nie martwiąc się o nic, bo zapewniłam ich, że jestem odpowiedzialna i będę umiała zająć się tą dwójką. Nie wiedzieli, że na całym świecie wybuchnie epidemia, a ludzie zaczną zmieniać się w potwory. Nie dostaliśmy żadnej wiadomości od nich.
Przez dwa pierwsze miesiące działała telewizja, w której mówiono ciągle o epidemii, która pochłonęła całą ziemię i już zebrała żniwo. Później nie było nic. Odłączono prąd tym samym wszelką łączność ze światem zewnętrznym. Miasteczko niedaleko naszego domu opustoszało. Zostaliśmy sami.
Wszyscy próbowali uciekać, lecz przez to stawali się łatwym celem dla martwych. My nie uciekaliśmy. Zostaliśmy w naszym rodzinnym domu, na odludziu, gdzie nie groził nam atak ze strony zarażonych.
Wiedziałam, że wiecznie nie będziemy bezpieczni, lecz ten dzień nadszedł wcześniej niż sądziłam. Nie miałam pojęcia, że, gdy trójka chłopaków przyniesie do mojego domu rannego niebieskookiego blondyna wyruszę w niebezpieczną podróż do miejsca, gdzie razem z rodzeństwem będziemy mogli wieźć spokojne życie.
Przetrwam nawet koniec świata.
Pike Perch

7
The Last Hunter 
Czy jeden strzał z pistoletu wystarczy,aby zmienić nudne życie w pasmo przygód i niebezpieczeństw?
Ashton Irwin,osiemnastoletni licealista mieszkający w Sydney nie spodziewał się,aby jeden wieczór wywrócił jego świat do góry nogami. Czy przyjaciele,a także była dziewczyna pomogą mu pokonać przeciwności? Czy Ashton stanie się ofiarą Łowcy?
ReiReiv

8
Chęć poznania prawdy przezwycięży strach.
Co jeżeli całe twoje dotychczasowe życie nagle się zawali?
Dowiesz się o sprawach, które miały zostać tajemnicą?
Zaskoczenie i niedowierzanie w sytuacje, w których się znalazłeś?
Każdy dzień będzie niósł ze sobą kolejną porcję bólu, którego i tak masz pod dostatkiem?
Naomi Farell to zwykła siedemnastolatka, która lubiła ostro zaszaleć, lecz żeby to zmienić wystarczyła jedna noc. Noc, podczas której jej rodzice zostali zamordowani, a sama dziewczyna nie wyszła z tego bez szwanku.
Teraz Naomi jako pełnoletnia osoba wraca do rodzinnego Sydney z jedną myślą. Odnaleźć zabójcę. Czy Luke Hemmings, syn sławnego na całe Sydney detektywa i jego przyjaciele pomogą dziewczynie odkryć wszystkie tajemnice, aby w końcu dotrzeć do wyznaczonego sobie celu? Czy pozwoli sobie pomóc w tej trudnej drodze? Czy chęć poznania prawdy przezwycięży jej własny strach?
Tyle pytań, a odpowiedzi na nie znajdziesz czytając mojego bloga.
Pike Perch

9
Rebellious Teenager
Susan jest 18 letnią córką zagorzałego rockman'a Billiego. Rok po śmierci mamy wyprowadza się wraz z ojcem do Seattle, miasta rocka i grung'u. Tam właśnie poznaje Luka Hemmings'a oraz jego przyjaciół.
(To nie jest kolejna opowieść o niebezpiecznym chłopaku z gangu, lub o cierpiącej na depresję nastolatce, która dzięki złemu chłopakowi, który oczywiście jest dobry dla niej wychodzi na prostą. )
Ta opowieść jest inna, bo jest przyziemna!
Cute but psycho19

10
Everything stays in the family
Gdy Michael wraca na wakacje do domu, ma nadzieje, że spędzi ten czas ze swoją rodziną, odpoczywając i niczym się nie przejmując. Jedyne co go nie cieszy, to fakt, że będzie musiał poznać nowego chłopaka swojej siostry, do którego od początku jest negatywnie nastawiony. Okazuje się, że ma rację, gdy od razu po pierwszym spotkaniu, odczuwa do niego wielką niechęć, ale co jeśli w końcu polubi go aż za bardzo?
Luke jest dla niego jak narkotyk, którego nie może sobie odmówić, mimo tego, że przecież jest chłopakiem jego siostry.
amazing_muke

11
One More Problem
-Hey Calum, i jak?
-Mamy jeden problem więcej...
-Co masz na myśli?
-Moja dziewczyna zdała test.
-No to chyba dobrze, a jaki?
-Ciążowy.
MrsCliffordd

12
Are You Jealous Yet? (tłumaczenie)
Erin Thomas, 16 lat, urodzona 15 sierpnia 1996. Niepewna swoich uczuć do swojego najlepszego przyjaciela Luke’a Hemmingsa. Luke i trójka kolegów z zespołu została zapytana o trasę po Europie ze światowym, sławnym One Direction. Erin została zapytana o pojechanie z nimi przez Ashtona Irwina, razem udają, że się spotykają, żeby wywołać zazdrość u Luke’a, który mając nadzieję zda sobie sprawę z uczuć do jego najlepszej przyjaciółki. Ale są dwa małe problemy. Luke ma dziewczynę i Harry Styles?
Tłumacz: Juuliaa99

13
Rock God
Ashton z Mary znają się od dziecka i zawsze robią wszystko razem mimo, że mają nieco inne poglądy na świat jak również charaktery świetnie się dogadują. Relacja, która ich łączy jest bardzo specyficzna, dlatego często są brani za parę jednak są tylko przyjaciółmi… Z przywilejami. Ich życie od nowego roku ulega wielkiej zmianie, a wszystko za sprawą zakładu, który ma na celu udowodnić kim tak naprawdę dla siebie są. Czy długoletnia przyjaźń może skończyć się z tak błahego powodu? Ciągłe kłótnie, przekręty, sabotaże oraz podpuszczanie tej drugiej osoby… Czy między tą dwójką może być coś więcej niż przyjaźń? Czy jeden głupi błąd jest w stanie wszystko spieprzyć? Co jeśli któreś z nich poczuje coś więcej? A może oboje czują to samo, ale boją się tak poważnych uczuć i zaangażowania? Co jeśli któreś z nich wyjedzie i zostawi to drugie na pastwę bezwzględnego świata pełnego chciwości, podłości oraz manipulacji?
Lola xd

14
Let me be the one to save you
Nie wygrywasz, nie istniejesz - hasło, które przyświeca większości dzieciakom w Sydney, biorących udział w nielegalnych wyścigach. Tu liczy się niebezpieczeństwo i skacząca adrenalina. Heather Davis zatracona w chorym świecie dreszczy, niepohamowanych emocji, nie zamierza zmieniać nic w swoim życiu, jednak gdy na jej drodze pojawia się tajemniczy blondyn, nieświadomie pozwala mu zapanować nad całym jej światem.
mystery

15
Tomorrow Never Dies
Czasami w naszym życiu zdarzają się rzeczy, o których nam się nawet nie śniło. Ale mogą. Ziemia to wielka scena, na której my jesteśmy jedynie marnymi aktorami. Jesteśmy kukiełkami grającymi w przedstawieniu zwanym życiem, a jego reżyserem jest los, los nas wszystkich.

Każdy z nas chciałby mieć idealne życie, ale to nie od nas zależy. Możemy się tylko spodziewać tego co przygotował nam los. A los uwielbia sobie żartować ze swoich aktorów. I choć ma już napisany scenariusz naszego życia może nagle to wszystko skreślić i zacząć pisać od początku, wywracając nasze życie do góry nogami.

Właśnie to przytrafiło się Luke'owi i Ashton'owi. Gdybyście kiedyś opowiedzieli im co ich czeka pewnie by was wyśmieli i stwierdzili, że powinniście się leczyć. A teraz gdybyście powiedzieli im, że UFO istnieje pewnie od razu by uwieżyli i nawet by ich to nie zaskoczyło. Bo właśnie z nich los postanowił zażartować. Wywrucił ich życie do góry nogami. Zmienił ich życie w piekło, w koszmar z którego nie da się obudzić.
Mrs. Irwin

16
Sick means war
Anabel jest ośmioletnią dziewczynką, która po dłuższym leczeniu w domu, trafia do szpitala z powodu zdiagnozowanej choroby. Spędza tam większość swojego czasu. Pewnego dnia, w czwartek, siedzi w miejscu, które lekarze przeznaczyli dla niej jako pokój zabaw. Czekając na wizytę rodziców, w mieście ma miejsce wypadek, przez który w szpitalu pojawia się nowa osoba. Szum wywołany wokół pacjenta sprawia, że Anabel postanawia sprawdzić co się dzieje. I wtedy poznaje Ashton'a, który w krótkim czasie staje się nieodłączną częścią jej szpitalnego życia.
dajmond

17
Online 
Lucy Hale jest zwyczajną nastolatką, której chłopak pozwala sobie stosować agresję wobec niej. Dziewczyna początkowo nic sobie z tego nie robi, jednak po wielu miesiącach nieudolnych prób pomocy Lukowi, jest zmęczona i ma dość ciągłych obrażeń. Kończy związek zupełnie nieświadoma zamiarów Luka. Nagle zaczynają dziać się niemiłe wydarzenia. Jej bliscy cierpią. Lucy nie jest w stanie tego pojąć. Dodatkowo na komunikatorze odzywa się do niej tajemniczy "luhe". Dziewczyna nie zamierza się z nim zaprzyjaźniać, ale jej ciekawość poznania tożsamości chłopaka zwycięża. Ich relacje się rozwijają. Dotychczasowe złe sytuacje ulegają zmianie, kiedy wreszcie prawda wychodzi na jaw.
dajmond

18
Bring Me Back To You
Wiedziałam co mam zrobić kiedy drzwi się zamknęły: nie było wyjścia. Zdradzona twarz moje mamy, patrzyła na mnie z wyrazem złamanego serca. Ale co miałam zrobić? Jedyne o czym mogłam myśleć to to, że w końcu opuszczam to piekło. Jadę do Australii, spełnię marzenia, odkryję mnóstwo komplikacji, wliczając w to dupka Luke'a Hemmingsa
Juuliaa99 (tłumaczenie)


19 Ghost
Dwudziestojednoletnia Nina Rose po trzech latach opuściła zakład karny w Sydney. Z powodu nieuniknionego losu była skazana na towarzystwo pewnego chłopaka. Tajemniczego, bez ogródkowego, przystojnego i niezwykle zaborczego. Ich losy połączone niewidzialnymi nićmi tajemnicy i problemów powinny do siebie pasować. Ale czy aby na pewno? Czy odsiadka w więzieniu była zwykłym przypadkiem, czy czymś więcej? Jakie grzechy przez nich popełnione przylegają do siebie jak dwa kąty przyległe? A może jakie przeszkody stoją tym dwojgu na drodze do szczęścia? Może on? Ta jedna zjawa, przez którą przechodzą Ci ciarki po plecach? Jak poradzi sobie Nina? I kto sprawi, że wykaraska się z tego cała i zdrowa? Kto jej w tym pomoże?
 Your Shadow

20
Mask
Lauren - niepozorna studentka z ambicjami. Wydawałoby się, że jest szczęśliwie zakochaną dziewczyną, przed którą rozpościera się jedynie świetlana przyszłość. Właśnie wtedy, gdy myśli, że zdobyła wszystko, czego pragnęła, jedno spotkanie odmienia jej całe życie.

Michael - znany jako groźny czlonek gangu. Niewyrównane rachunki zmuszają go do sięgnięcia po drastyczne środki. Nie spodziewał się, że w ten sposób pozna kogoś, kto przejrzy go na wylot i pozna jego prawdziwą twarz, wcześniej ukrywaną nawet przed najlepszymi przyjaciółmi.

"I pamiętaj, żeby nie ukrywać swojej twarzy pod maską."
Curly Angel

21
Widzę oczami Nie sercem
Nina po 6 latach rozłąki trafia znów do swojego starego domu. Leczo to nie jest już różowa księżniczka tylko arogancka i wybuchowa dziewczyna ku przerażeniu jej brata Michaela Clifforda. Dziewczyna przestała kochać przez swojego ojca który ją opuścił. Jednak wszystko się zmieniło tak jak ona, jej matka ma męża i córkę, a Michael kolegę którego znienawidziła pierwszego dnia Frajera - Luke'a Hemmingsa. Minęły 2 dni a jej matka przelała szalę cierpliwości dziewczyny, Nina dzwoni do Simona Cowela managera One Direction i przyjmuje posadę gitarzystki zespołu chcą uciec od zespołu brata i matki. Jednak nie wiedziała że 5 Seconds of Summer jedzie z nimi jako support. To opowiadanie będzie zawierać wszystko, romans,sensację,przygodę i dramat. Zapraszam
Nikczemniczka Bezbarwna

22
Yoy have my heart, so give me it once again 
Liv przeszła właśnie operację przeszczepu serca. Stara się poukładać swoje życie na nowo, zapominając o chorobie.
Ashton niedawno stracił swoją dziewczynę w wypadku. Nie potrafi sobie z tym poradzić. Próbuje o niej zapomnieć, jednak jedno zdanie wszystko zmienia.
Co łączy tą dwójkę?
virou

23
Cos Good Girls Are Bad Girls 
Jedna bogata dziewczyna, mająca tylko 4 przyjaciół. Każdy z nich jest chłopakiem, a jeden z nich należy tylko do niej, a ona do niego.
Zaczynają się wakacje, ale podczas wyjazdu swojego chłopaka dziewczyna popełnia wielki błąd.

Co zrobi Luke kiedy o wszystkim się dowie?
Czy Alex w ogóle zdradzi mu tajemnice którą skrywa wraz z Calum'em?

Tak łatwo zaspokoić swoje potrzeby, ale czasem trzeba za to zapłacić..

Zapraszam do czytania mojej histori o Alex Morgan.

Ps. Osoby występujące w tym opowiadaniu, nie są prawdziwie. Każdy jest wymyślony przeze mnie i to tylko przypadek, że członkowie 5SOS grają tu samych siebie, gdyż nie są tu popularnymi muzykami.

Dziekuje za uwagę, miłego czytania!
Roksana Malesa

24
Smooth Criminal
Co zrobisz jeśli odbiorą Ci sens życia? Jak będziesz się czuł gdy stracisz wszystko co kochasz? Ból, tęsknotę, strach?Ja właśnie to poczułam kiedy ON postanowił zabić moich rodziców. Miałam 17 lat kiedy straciłam rodzinę i trafiłam na rok do domu dziecka, w końcu nadszedł ten dzień, dzień wolności a czas zemsty. ON na pewno nie spodziewa się tego, pewnie nawet nie pamięta że zabił moich rodziców, lub wcale nie wie o moim istnieniu, ale ja wiem o nim wszystko.Jak ma na imię, gdzie mieszka, ile ma lat,gdzie pracuje, co robi w wolnym czasie, czy ma rodzinę.Znam go na wylot a teraz kiedy jestem już wolna znajdę GO. Lecz sama nie dam rady z nim walczyć potrzebuję pomocy, ale nie byle jakiej pomocy, potrzebny jest mi najlepszy detektyw w tym mieście.Potrzebuję pomocy Luke'a Hemmings'a .
Ariana Queen

25
Skrzydła to tylko jedna z metod ucieczki 
Ona - Nic nie znacząc siostra znanego muzyka z 5 second of summer, poprzez błąd z dzieciństwa, do dzisiaj płaci cenę szczeniackich zachowań. Po wielu latach ma okazję naprawić ten błąd, chociaż jest to ryzykowne.
On- romantyk z duszą muzyka, który pragnie tylko spełniać swoje marzenia ze swoimi przyjaciółmi, czy coś się zmieni kiedy zobaczy siostrę swojego przyjaciela?
Czy zaiskrzy jak się spotkają? Co na to wszystko Ashton? 
Jewelka

26
Lullaby
Dwójka młodych ludzi, która wiele przeszła w swoim życiu, leżała razem na łóżku. Co prawda, było im niewygodnie, ale w tamtej chwili to się nie liczyło. Dla nich najważniejsze było to, że są razem. Po tak długim czasie w końcu im się udało. Cieszyli się chwilą która trwała. Nie wiedzieli co będzie dalej, nie wiedzieli czy będą mieli jakąś przyszłość. Bali się, że zostało im już mało czasu.
Przez niewielkie okno, do pomieszczenia wpadały promienie słońca nieco je rozświetlając. Do ich uszu dochodził tylko dźwięk aparatury medycznej. Nie musieli nic mówić, ta cisza panująca pomiędzy nimi była potrzebna obojgu.
Wiedzieli, że to wszystko niedługo się skończy.
Wiedzieli, że muszą się pożegnać.
Hope Faye

27
Popular & Weirdo
- Nie graj sobie ze mną, Ivy - warknąłem w jej stronę.
- Myślałam, że uwielbiasz gry, Mikey.
- Nie takie...
- Nie jakie? - spytała, unosząc brew.
W końcu nasze oczy się spotkały i tym razem nie odwracając spojrzenia, chłodno odpowiedziałem:
- Nie takie, w których, żeby wygrać, musisz złamać moje serce.
gdybynieto

28
Past Becomes Future
Alex żeby uciec przed przeszłością wyjeżdża z kraju i stara się zacząć żyć monotonią zwykłych ludzi. Gdy myśli że wszystko jest już okej, jeden telefon zmienia wszystko. Na swojej drodze spotyka ludzi, których nie powinna nigdy spotkać .Wszystko wraca. Jej zła strona daje o sobie znać, a niewinna dziewczynka odchodzi w zapomnienie.
Alex

29
07:15 || Ashton Irwin (tłumaczenie)
Ashton myślał, że jego serce jest złamane. Dani myślała, że może je naprawić.
Dani i Ashton są z dwóch różnych światów, ale spotykają się każdego ranka o tej samej porze: 7:15.
Tłumacz: Papużka

30
 Cień
Caitlin to dziewczyna mieszkająca w Sydney. W wieku czternastu lat wraz z rodzicami miała wypadek samochodowy, który jako jedyna przeżyła. Do ukończenia 18 roku życia mieszkała wraz z ciotką, swoim prawnym opiekunem, potem zaś zaczęła pracę w jej barze aby usamodzielnić się i zarobić na własne mieszkanie. Powodziło jej się dość dobrze, nie brakowało jej niczego prócz oczywiście rodziców, ale ich zastępowali jej po części przyjaciele, którzy zawsze służyli dziewczynie pomocą. Kiedy tylko miała wolne - spędzała czas właśnie z nimi, najczęściej na imprezie. Jednak pewna nocy, pewna dyskoteka, a raczej powrót do domu po przetańczeniu całego wieczoru pozostanie przez długi czas w jej pamięci.
Caitlin widziała coś czego nie powinna, widziała zabójstwo. Jak każda zszokowana takim widokiem osoba zaczęła uciekać licząc, że na tym zakończy się to całe zdarzenie, jednak nie została nie zauważona. Pewien człowiek, chłopak, nie daje jej spokoju. Jest wszędzie gdzie ona, widzi każdy jej ruch, słyszy każde jej słowo - jest jej cieniem.
Kim tak na prawdę jest? Czego chce od Caitlin?
Pepe
Szablon