Fantastyka - inne

1
Czerwony kapturek - Historia alternatywna
Zastanawialiście się kiedyś nad swoim przeznaczeniem? Co jeśli Wasza przyszłość niosłaby ze sobą tylko ból i cierpienie? Chcielibyście to zmienić, nie? Ale jak zmienić to kim się jest? Jak zmienić nastawienie ludzi do Istot? Może nie wszystkie Istoty zabijają? Może nie wszystkie są złe? A może istnieje dziewczyna z włosami czerwonymi jak krew, która marzy o wolności, o życiu bez kaptura. Dziewczyna, która marzy o tym, żeby nie być morderczynią...
sherLock

2
Dream in reality 
Nieludzki dar, tajemnice, bolesna strata, niespodzianki, znienawidzony kolega... To coś, co Andrei najbardziej dokuczało. Myślała, że gorzej już być nie może.
A jednak.
Marzenia o spokojnym życiu i wesołej przyszłości pękają jak bańka mydlana. Dziewczyna dowiaduje się, że nie jest człowiekiem i trafia do zupełnie innego świata, o którym nie miała zielonego pojęcia. Świat pełen magii, nadnaturalnych istot z legend, niebezpieczeństw i sekretów przerasta ją. Gdy wszystko powoli zaczyna wracać do normy, pojawiają się kolejne tajemnice, a do akcji wkraczają najmniej spodziewane postacie.
Nienawiść pomiędzy nadnaturalnymi istotami wciąż kryje się w sercach wrogów. Czy można to zmienić i sprawić, że wszystko będzie tak jak kiedyś? Krążąca od setek lat po świecie magii przepowiednia mówi, że tak.
Czy Andrea zdecyduje się wypełnić przeznaczenie? Może się też okazać, że będzie na to za słaba... Nieodpowiedni, ale prawdziwi przyjaciele, którzy tak jak ona znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, będą musieli zmierzyć się z własnymi problemami.
Zakazana przyjaźń, zemsta, odnalezione szczęście, ból, cierpienie, nienawiść, strata, nawrócenie... Jesteś gotowy/a, aby wkroczyć do świata fantastyki z nutką świata rzeczywistego i dowiedzieć się, jak zakończy się historia? Czy bohaterka okaże się zdecydowanie silna, by stawić czoło nowej sytuacji? Jaki będzie koniec? Pamiętaj tylko jedno. Dobro zwycięża zło. Ale czy zawsze?
Maggie
 Zakończony

3
Mroczny Anioł 
Czy anioł może spełnić życzenie człowieka? Jeśli tak, to jakie mogą być tego konsekwencje? Co może się wydarzyć, kiedy przypadkowa osoba zostanie obdarzona nadprzyrodzoną mocą wskrzeszania zmarłych? Tim Haigh, główny bohater tej historii, wkrótce pozna odpowiedź. I z pewnością nie będzie to łatwa prawda.
Rey

4
Collegium Magicae
Collegium Magicae - Mazowiecka Wyższa Szkoła Magii i Czarodziejstwa to szkoła dla młodych ludzi, u których w wieku 18 lat objawią się moce. Mieści się w miejscu gdzie w Świecie Techniki znajdują się obecne ruiny zamku książąt mazowiecki w Czersku. Po rozłamie obu światów, mających swe miejsce w roku 500 n.e.ś.t (naszej ery świata techniki), zamek w Czersku został rozbudowany (lata 550-600n.e.ś.t) w sposób, który umożliwia po dziś dzień przyjmowanie uczniów.
Oprócz licznych sal wykładowych, mieszczą się tu sale treningowe, niewielka arena do turniejów magicznych, kryty basen z łaźniami, biblioteka z pokojem świata techniki a także pokoje mieszkalne dla wszystkich studentów.
Siedzibę szkoły otaczają liczne lasy pełne zwierzyny umożliwiające polowania, zaś przepływająca u podnóża wzniesienia na którym stoi szkoła, Wisła dostarcza możliwości związanych z połowami.
Rowindale

5
Noc polarna
Uczniowie elitarnej szkoły dla alchemików zawsze wiedzieli, że mają przerąbane.
Mało tego, że było ich z roku na rok coraz mniej, a nauczyciele cisnęli jeszcze bardziej. Mało tego, że musieli znosić nieprzychylne komentarze zwykłych ludzi, którzy uważali ich za pomioty szatana. Mało tego, że szkoła wpadła w długi i zlicytowano ich ukochany budynek. Kiedy oznajmiono, że przenoszą się do starego, szlacheckiego pałacu umiejscowionego na kole podbiegunowym wszyscy zgodzili się, że nic gorszego nie może się już wydarzyć.
A jednak stało się, bo od tej pory musieli znosić również towarzystwo uczniów szkoły dla wróżbitów, których zawsze uważali za osobników niższej kategorii.
Czy młodzież wychowana w dwóch różnych światach, zgłębiająca tajniki dwóch różnych nauk, zdoła dogadać się podczas nadchodzącej długiej i mroźnej nocy polarnej? Czy jednak działająca wszystkim na nerwy wieczna ciemność i wszechobecny śnieg sprawią, że sytuacja pogorszy się jeszcze bardziej?
Na domiar złego wielki, stary dom najwyraźniej za wszelką cenę postanowił pozbyć się uciążliwych lokatorów.
Lena Linnegren
Zakończony

6
Zaplątani w mitologię
Nie mieli prawa się spotkać.
Nie miał prawa jej zauważyć.
Nie miała prawa go pokochać.
Bóg olimpijski oraz heroska - czy taka miłość jest w stanie zaistnieć?
Czy jest w stanie pokonać wszystkie przeciwności?
Czy jest w stanie oszukać przeznaczenie?
Vakme
Zakończony

7
Demon Żądzy
Zabójczo przystojny demon o imieniu Asmodeusz pragnie mojej duszy. Obłąkany Anioł Lukas pragnie mojego ciała. Oba wyjścia przyprawiają mnie o dreszcze i żadne się nie podoba. Nie wiedziałam, który wygra, ale stawką tej walki byłam ja sama. Moje życie było zagrożone i nie mogłam z tym nic zrobić.
Piekło lepsze od nieba? Nigdy tak nie myślałam, ale niektóre wydarzenia sprawiły, że wolałabym skryć się w najdalszym zakątku piekła, niż chodzić swobodnie w niebie. Nikt nie sądził, że w normalnym świecie po ziemi mogą chodzić anioły i demony. W świecie książek owszem jest to ciekawe i fajne, ale to się dzieje naprawdę, a ja jestem pośrodku tego.
Dominika S.
Zakończony

8
Dworskie Intrygi
Maureen została mianowana na dowódcę straży przybocznej nowego króla Shryuko. Musi zebrać grupę ludzi, ale nie ma na to wiele czasu. Władca zaplanował wielki bal otwierający nowy etap jego życia. Czy kobieta poradzi sobie z zadaniem? Kto czyha na życie Milana? Kto umrze, a kto przeżyje? Na te i wiele innych pytań uzyskacie odpowiedź, gdy przeczytacie kolejny rozdział Dworskich Intryg. Zapraszam!
Allz
Zakończony

9
Nie jesteś Sam
Adres: http://requiem-nemezis.blogspot.com/
Ellie nękają koszmary i jest tylko jeden sposób, aby temu zaradzić. Tylko jeden człowiek, a raczej pół Bóg jest w stanie zapanować nad jej emocjami, mocą i snami.
Vinterry Hayakawa

10
Drugie życie Raven Black
Główną bohaterką tego opowiadania jest Raven, zamknięta w sobie, pesymistyczna i trochę mroczna nastolatka. Jej życie nie jest normalne, ale stara się żeby było jak najbliższe temu które prowadza zwykli ludzie. Jej życie w ciągu kilku dni wywraca się do góry nogami. Raven dowiaduje się że jest dziedziczką wielkiej mocy. Nagle zostaje ona wciągnięta w sieć intryg, których nici zostały utkane tysiące lat przed jej narodzinami, i czy tego chce czy nie musi wziąść udział w grze która zaczęła się za czasów panowania faraonów.
Sztyletnica
Zakończony

11
Czy śmierć może zacząć życie? Czy smutek to początek radości? Jeśli tak to ten świat to jedno wielkie gówno.
Charlie Eileen
Zakończony


12
Witaj w Krainie Hadesa!
W Podziemiu mitologia splata się z historią, a mroczne sekrety nigdy się nie kończą.
Początek XIX wieku. Kayth mieszka w pałacu. Jest powszechnie lubiana i podziwiana. Ma wszystko, czego zapragnie. Brzmi jak marzenie?
Tylko że Kayth nie żyje. Co więcej, straciła pamięć i rozpoznaje jedynie swoje imię. Kłamstwem zapewniła sobie miejsce na Polach Elizejskich - najlepszej części Hadesu. Jednak życie, które sobie wywalczyła, okazuje się być piekłem - i dosłownie i w przenośni. Z chwilą, gdy Persefona staje się jej wrogiem, problemy zaczynają nie mieć końca. Co więcej, Kayth znajduje w swojej komnacie dziennik manipulacyjnej i wpływowej kobiety podpisującej się jako A.B., który opisuje jej pełne przygód życie w tym złowrogim miejscu. Jednak kiedy pyta o nią innych mieszkańców pałacu, ci nie mają pojęcia, o kogo jej chodzi. Jedyną osobą, która wydaje się wiedzieć coś na jej temat jest Bóg Nocy, niestety jest on w takim samym stopniu zagadkowy, jak i toksyczny. Kayth wyrusza w podróż po Podziemiu, by poznać tożsamość tajemniczej kobiety i jednocześnie dowiedzieć się wstrząsającej prawdy o sobie samej.
Kim jest A.B. i co się z nią stało? Co ukrywa Bóg Nocy? Czy przepowiednia wygłoszona dwieście lat temu się spełni?
I co najważniejsze - kto i w jakim celu odebrał Kayth wszystkie wspomnienia?
Witaj w Krainie Hadesa!
Vakme
Zakończony

13
Opowiadania do 1000 słów
Piszę krótkie opowiadania (nazywane też short short fiction lub flashfiction). Piszę je raczej dla jaj niż na poważnie. Zdarza się, że są śmieszne, zdarza się, że nie są.
Tomek Biskup
Szablon