Fantastyka - science-fiction

1
Szary Fort, czyli jak nie zgłupieć na środku Bałtyku 
Od ponad dziesiątek lat Stowarzyszenie Nauk Antyczasowych Basenu Bałtyckiego wysyła kobiety w przeszłość, by dzięki swoim wdziękom i licznym romansom, dały światu teraźniejszemu potomków największych przywódców i artystów. Tak zwani Historycy, to dzieci największych sław takich jak Homer, Vasco da Gama czy Hannibal żyjący w XXI w. Uczą się oni w Szarym Forcie, wielkiej, nowoczesnej szkole umieszczonej na samym środku bałtyckiej pustki. Są kształcone na polityków, dziennikarzy, artystów i profesorów, a przez naukowców uważani są za wybitne, wyjątkowe dzieci. Ale tak naprawdę fakt, że jest się synem Aleksandra Wielkiego lub córką Attyli, w połączeniu z buzującymi w okresie dojrzewania hormonami, może wpędzić w poważne kłopoty.
Anaya Tyrell

2
Ostatnia Gra  
O czym jest to opowiadanie?

O młodzieży, której przyszło żyć w niełatwych czasach.
O tym, że nie wszystko jest tym, czym się wydaje.
O tym, że przypadki przestają być przypadkami, gdy się spojrzy na nie z dystansu.
O tym, że czasem jednak są to tylko przypadki i trzeba się z tym pogodzić.
O podróżach międzygwiezdnych.
O przyjaźni.
O ludziach.
O polityce.
O trudnych decyzjach, które ktoś musi podjąć.
O próbie naprawy świata.
O potrzebie sprawiedliwości.
O utraconej potędze.
O szczęściu.
O życiu.
O latających deskorolkach.
O truskawkach.
O włosach.
O miłości.
O rodzinie.
O grach komputerowych.
I o statkach kosmicznych.
 Amersu

3
Kasyczi  
Myślisz, że wszystko jest ok ?
Myślisz, że masz normalne życie?
A co jeśli ktoś cię porwie ?
Próbuje zabić ?
Co jeśli jesteś nikim dla osoby, która to właśnie powinna się wspierać ?
Co wtedy ?
Wtedy żyjesz w strachu.
Nie możesz ufać nikomu. Rozumiesz ?! Nikomu ! Bo wszędzie znajdują się zdrajcy...
Zobacz na własne oczy jak to jest przechodzić mordercze szkolenie żeby umieć chodź uciec...
Jak to jest poświęcić najważniejszą rzecz jaką masz...

A więc usiądź wygodnie, weź herbatkę, okryj się kocykiem i zacznij czytać, ale nie zapomnij się rozejrzeć, bo może właśnie obok ciebie siedzi Kasyczi ?
Kasia xd

4
Nostalgia serca 
Ukochany kraj Carmen zginął w popiołach wojny. Nie da sie na powrót podpalić popiołów, tak jak nie można powrócić do przeszłości. Będąc na emigracji, dziewczyna zapomina kim naprawdę jest. W dniu siedemnastych urodzin przychodzą oni... W myślach porównywała siebie do rośliny, którą siłą przesadzono w inne miejsce. Mimo piekących korzeni, Carmen z całych sił stara się wpasować w nowe otoczenie. Nazywają to obozem wolności, lecz dla niej to ciasna klatka, w której nie może oddychać. Kto pomoże jej zaczerpnąć powietrza, a kto jeszcze bardziej ściśnie jej gardło?
Adrianna Wilk

5
Mafia Changers
Opowiadanie o piętnastolatku, który po matce otrzymał dziedziczny tytuł szefa mafii. Nazwa mafia nie odnosi się do działania tej organizacji. Changersi stoją po dobrej stronie prawa i ścigają kryminalistów z którymi zwykła policja i rząd nie dają sobie rady. Akcja rozgrywa się w Japonii.
Jacob Kagasumi

6
Bracia Duszy
Od tysiącleci Vrieskas podbija północną strefę wszechświata, przejmując rządy nad planetami i niszcząc te, które nie chcą poddać się jego woli. Taki sam los spotkał Landare, w roku zniknięcia księżyca, gdy król Ladvarian oddał koronę i legendarną Garudę tyranowi.
Kaelas, wojownik klasy średniej, wraz z dwojgiem towarzyszy Kendappą i RM19 wyrusza na swoją pierwszą misję zleconą przez Vrieskasa. Musi podbić pustynną planetę, Harenosum, na której panuje wieczny dzień. Lecz nie spodziewa się, że to zadanie całkowicie zmieni jego dotychczasowe życie.
Książę Ladvarian, potomek ostatniego króla, okrzyknięty najwybitniejszym, młodym wojownikiem od czternastego roku życia podbija planety pod sztandarem Vrieskasa, pragnąc stać się najsilniejszym we wszechświecie, by położyć kres władzy tyrana i zdobyć koronę i Garudę, dziedzictwo królów.
 Jaenelle
Zakończony

7
Demon Santiago
Na statku kosmicznym Nuestra Señora del Carmen podróżuje pięćdziesiąt tysięcy sześćset ludzi. Pasażer pięćdziesiąt tysięcy sześćsetny pierwszy okazuje się być najbardziej niespodziewaną nadwyżką w historii podróży kosmicznych. Sierżant Santiago Estevez wraz z sierżantem Francisco Dávilą dostają zadanie - ustalić, kim jest gapowicz, jak dostał się na statek i który regulamin mówi o protokole postępowania w takich sytuacjach. A tymczasem u celu podróży czeka ich kolejna niespodzianka...
Q.

8
Euforia
Naukowiec i astronauta Makary Stanley wraca z misji na Ganimedesie. Zażywa specyfik podarowany przez przyjaciela, który wyzwala w nim ukryty talent, ale i dziwne, nieprzewidywalne zachowania. Po powrocie na Ziemię wszystko coraz bardziej się komplikuje, a Stanley ląduje w samym środku nieoczekiwanego spisku...
R. Bates
Zakończony

9
Lewisite Smells Like Geraniums
Komuś, kto nie pamięta przedwojennej cywilizacji, życie po zagładzie atomowej wcale nie musi wydawać się takie straszne. W końcu są młodzi - młodym ludziom niemal zawsze wydaje się, że świat należy do nich, nawet jeśli jest to świat pełen brudu, smrodu i ubóstwa.
Młodzi ludzie są w błędzie.
Będą musieli dorosnąć bardzo szybko, kiedy Florydę i okoliczne wyspy ogarnie wojna - wojna między rosyjskimi żołnierzami pod przywództwem potężnej kobiety, uważającej się za prawnuczkę Anastazji Romanowej, a komunistami, których fałszywie piękne idee trafiają w tych ciężkich czasach na bardzo podatny grunt...
Nefariel

10
W Objęciach Mrocznego Świata
Co zrobisz, gdy cały świat zostanie ogarnięty zarazą, gdy ludzie o magicznych mocach odwrócą się od reszty cywilizacji i zaczną knuć wielki spisek, a bestie za murami spróbują się przedrzeć, by skosztować ludzkiej krwi? Zobacz poświęcenie, odwagę i niezwykłe decyzje jednej dziewczyny, która by ratować brata wstąpiła za niego do straży... więc... jakbyś poradził sobie w Objęciach Mrocznego Świata.
Caroline (Autorka Power)

11
Pośmiertny szum
Demiurg, haker, anarchista, ikona antykorporacyjnej opozycji nie żyje.

Wiadomość o jego śmierci wstrząsnęła całą sieć. Cyberterroyści robią z niego męczennika dla wolności, ikonę nowego powstania. Korporacje potwora i pretekst do zbrojnej akcji odwetowej w slumsach.

W powstałym zamieszaniu tylko Gabriela „Gaja” Drake jego żona zdaje się być zainteresowana tym, co stało się z Demiurgiem naprawdę. Kobieta rozpoczyna dramatyczny wyścig z czasem, szukając odpowiedzi w sieci wygodnych dla obu stron konfliktu kłamstw. Jej celem jest nie tylko zrozumienie tego co stało się z ukochanym mężczyzną, ale i ocalenie życia własnych synów.

Prawda okazuje się mieć wysoką cenę.
Liry Moor

12
Śmierci nie da się oszukać
Jest rok 2235.
Ludzkość wciąż nie potrafi otrząsnąć się po stratach spowodowanych przez III Wojnę Światową. W wyniku wybuchu bomby atomowej, geny wszystkich organizmów zostały zmutowane. Stworzono społeczeństwo niezniszczalnych. Żadna krzywda, choroba, nie jest w stanie go uśmiercić. Istnieje tylko jedno ograniczenie: słodka sielanka trwa tylko przez trzydzieści lat, ani dnia więcej.
Windy
Zakończony

13 
Oczy w Ogniu  
 Może Ci się wydawać, że Oczy w Ogniu są dziwne, lecz polemizowałabym, że inność, równa się dziwność. Tak więc, Oczy w Ogniu mają specyficzną budowę, narrację. Powiesz, że są suche i nijakie, bez uczuć, bez mocji. Jednak, to rzeczywistość świata przedstawionego, który jest szary, zimny, nie ma w nim miejsca na ckliwość uczuć.
Kathanna Lewis mieszka wraz z ojcem w strzeżonym osiedlu robotniczym na obrzeżach futurystycznego dystryktu Nowy Jork. Po ukończeniu szkoły wyjeżdża wraz z innymi, dobrze uczącymi się rówieśnikami, do wielkiego miasta, by zacząć naukę na West College. Ludzie w mieście szepczą o konflikcie zbrojnym na zachodzie kraju. Wkrótce następuje eskalacja i porządek świata nigdy nie będzie już taki sam.
Nie wiem, dokąd zaprowadzi Cię to opowiadanie i jego bohaterowie. Nie jestem też pewna, czy zostaniesz ze mną do końca, wiem jednak, że Kath Lewis chce opowiedzieć Ci historię o samotności, lęku, demonach przeszłości, niełatwych wyborach i skomplikowanej miłości pośród gruzów starej rzeczywistości.
 O.S. Neilwood

14
Gatto
Głównymi bohaterami są dwaj bracia.
Żyją oni w roku 2116, gdzie z życia została wycofana wszelka rozrywka. Najważniejsza pozostała nauka.
W skrócie jest to opowieść o:
- braterskiej miłości
- O tym, że to co nazywamy magią, może być nauką
- O tym, że czasem trzeba sprzeciwić się rutynie
- o miłości
- o zazdrości
- o bólu straty
- o walce z systemem
- o superbohaterach
- o muzyce
- o tym, że to ludzie decydują, w jakim świecie chcą żyć!
Kattys

15
Star Hares
Reylimon Tris pochodzi z odległej planety Xandar. Los jednak zarządził, że nie przypomina on żadnego mieszkańca swojej planety. Pod wpływem różnych okoliczności zostaje zmuszony do opuszczenia domu. Jego życie zmienia się całkowicie, gdy zaczyna odkrywać tajemnice skrywane przed wszechświatem. Czy poradzi sobie z odnalezieniem się w innym środowisku?
Kattys2010
Szablon