Czytelnicy polecają - listopad 2013

Jest to opowiadanie o dziewczynie, która wraz z mamą przeprowadziła się z Krakowa (niestety nie pamiętam do jakiego miasta ;/ ). W przeszłości miała wypadek i straciła pamięć. Teraz buduje swoje życie od nowa. Jest pilną uczennicą, bo jak twierdzi jej mama, zawsze taka była. Trzyma się z Dagą - najpopularniejszą dziewczyną w szkole. Nikt więcej jej nie lubi w szkole. Poznaje dwóch chłopców, którzy konkurują o jej względy. Udaje, że jest z Danielem - kumplem Dagi, by zniechęcić Krystiana. W trakcie tej historii Pola - główna bohaterka- zmienia swój styl, ma wiele problemów, odwiedza Kraków razem z Krystianem, przeżywa zawody miłosne i przyjacielskie.
Ostatni rozdział jest chyba najlepszy ze wszystkich, a czytam to opowiadanie od samego początku. Polecam!
Poleca: zamknietawkropli

Zaczęłam go czytać niedawno i bardzo mi się spodobał pod względem tematu, stylu pisania oraz przesłania. Autorka pisze własne opowiadanie, z własną fabułą oraz bohaterami, gdzie pisze właśnie z perspektywy dwojga głównych postaci, a każde jest innym przedstawieniem człowieka; jedno to dorosły chłopak, który zamiast szukać pracy czy iść na studia, woli grać w grę Virtual World (która jest nieodłącznym i głównym elementem opowiadania, bowiem bohaterowie "wchodzą" do wirtualnego świata, w którym toczą się krwawe turnieje), jest pesymistyczny, arogancki i wredny. A druga osoba to nastolatka, będąca kłębkiem emocji, i która na poważnie bierze znajomości wirtualne, a nawet ślepo się zakochuje w osobie pierwszej, żyjąc nieustannie marzeniami i zaniedbując przez to swoje życie i obowiązki. Opowieść wciągająca, co rusz się dzieje coś nowego, w dodatku nie jest ograniczona w sumie do jednej tematyki, ale dzieli się chyba na wszystkie, bo w końcu są tam światy i fantasy, i realny, i sci-fi, a także jest romans, przygoda, thiller. W dodatku jak dziesięć pierwszych wpisów oraz najnowszy, zauważyłam, że autorka również przechodzi progres - zmienia się jej styl pisania, tzn.: na lepszy, poprawniejszy. Naprawdę lubię to jej opowiadanie i sądzę, że powinno zostać polecone. :)
 Poleca: Okami ^^

Jest to druga cześć Dangera . Historia obraca się wokół gangstera Justina Biebera oraz jego dziewczyny. Są tu wątki miłosne jak i poważne i smutne. Jest to piękna historia. O prawdziwej miłości, która nigdy się nie kończy, to miłość taka wieczna <3 data-blogger-escaped-br="" data-blogger-escaped-nbsp="">

Witam, chciałabym polecić bloga, który absolutnie zasługuje na to, by się tu znaleźć. Mówię o blogu przygodowym, http://niezwykla--podroz.blogspot.com . Dlaczego go polecam? Uważam, że pomysł na opowiadanie jest nieprzeciętny, a autorka ma dość sporą wiedzę na temat Szwecji, o której pisze, a przecież zdarza się, że niektórzy ludzie piszą o czymś, o czym nie wiedzą zupełnie nic. Widać, że wszystko jest dokładnie zaplanowane i nic nie dzieje się przypadkowo. W dodatku, postacie nie są przerysowane, lecz, moim zdaniem, oryginalne i bardzo ciekawe. Widać, że dziewczyna lubi to, co robi i wychodzi jej to świetnie. W każdym rozdziale się coś dzieje i tak, jak zauważyły osoby komentujące jej posty, z niecierpliwością czeka się na kolejne wpisy. Uważam, że ten blog jest godny uwagi i trzymam kciuki, by zyskał jak najwięcej czytelników.
Poleca: Ans

Serdecznie chciałabym polecić bloga listy-od-jeanny z jednej prostej przyczyny – jest niesamowity! Autorka potrafi przepięknie opisać emocje, a to sprawia, że czytając jej opowiadanie, mam wrażenie, że sama jestem główną bohaterką. Poza tym, iż jest utalentowaną, młodą dziewczyną, postanowiła podjąć się trudnej sztuki jaką jest opowiadanie w formie listów – według mnie, wychodzi jej to całkiem nieźle. Zdecydowałam się polecić tego bloga również dlatego, że sama wiem jak trudno jest się „wybić” na początku swojej przygody z blogowaniem, a uważam, że Lady May w pełni zasługuje na to, aby ludzie dowiedzieli się o jej opowiadaniu i ogromnym talencie. Z tego co udało mi się przeczytać w zakładce „autorka”, dowiedziałam się, że główna bohaterka opowiadania, jest alter ego autorki, przez to można snuć wiele domysłów czy to, co przydarzyło się Jeanny, przydarzyło się też Lady May. Serdecznie polecam owe opowiadanie, ponieważ widać, że jest pisane od serca, szczerze, dobrym językiem, a mądre przemyślenia i twierdzenia skłaniają czytelnika do refleksji.

Witam! Chciałabym serdecznie polecić wszystkim bloga Zusan pt. "Trup w szafie". Sama nigdy nie gustowałam w potterowskich opowiadaniach, ba, uważam nawet, że jeśli chodzi o blogowe opowieści, to mam wybredny gust, a jednak to, co tworzy Zusan, całkowicie mnie zaintrygowało. Już w pierwszym rozdziale napotkałam na kilka niespodzianek i ciekawych modyfikacji, które autorzy blogowi bardzo rzadko wprowadzają (czy może raczej - boją się wprowadzać) - "Trup w szafie" z pewnością - jak na tematykę potterowską - jest oryginalny. Co więcej - styl Zusan jest świetny i trudno znaleźć jakiekolwiek błędy (a jeśli już są, to raczej drobne). Rozdziały czyta się bardzo szybko, mimo że wcale krótkie nie są - dla mnie jednak ich objętość to ogromny "+", ponieważ mam już serdecznie dość opowiadań, gdzie rozdział to jedna, góra dwie strony w Wordzie/OpenOfficie. Polecam raz jeszcze, bo "Trup w szafie" to nie typowa opowiastka o miłości dzieci Harry'ego i Malfoya, ale coś całkiem nowego :)
Poleca: Ta zielono-czerwona

love-death-who-win.blogspot.zom
Ta historia opowiada o dziewczynie która próbuje przezwyciężyć śmierć. Idealnie opisane rozdziały zachęcają do czytania. W świat zmarłej Alex wciągnie was nietypowa fabuła. Za każdym razem gdy wszystko staje się oczywiste nagle pojawia się kolejna zagadka. Blog w którym znajdziesz prawdziwe uczucia takie jak miłość, przyjaźń, żal, gorycz. Ten blog wyróżnia się od innych budową, stylem pisania oraz tym co najważniejsze, klimatem. Czytając kolejne rozdziały czujesz jak byś uczestniczył w tym wszystkim, był osobą trzecią która to wszystko obserwuje z bliska. Historia godna polecenia. Serdecznie zapraszam nie pożałujesz. Wielki podziw dla autorki Horan Girl (H.G) za to, że stworzyła coś pięknego.

opowiadaniab.blogspot.com
Chciałabym polecić opowiadanie opposites attract, które znalazłam na tej stronie w tym tygodniu (www.opowiadaniab.blogspot.com). Jest to dramione - tak mi się przynajmniej wydaje, bo dopiero się rozkręca - ale wreszcie takie, które ma ręce i nogi, jest kanoniczne, a dodatkowo niesamowicie wciąga. Zakochałam się w postaciach, wciąż "rowlingowskich", ale maja w sobie jednak coś nowego i oryginalnego. Także tego, jak najbardziej polecam!


P.S.Przepraszam, ale nie mogę zalinkować obrazków - znikają, gdy tylko próbuję dodać hiperłącze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon