FanFiction - Igrzyska śmierci

 1
Igrzyska Śmierci - Inna Historia 
Witamy na 74 Głodowych Igrzyskach.
Nazywam się Destiny Charms. Jestem z Dystryktu Dwunastego. Mam 17 lat. W wieku 12 lat, zostałam wylosowana do udziały w Igrzyskach Głodowych. Zgłosiła się za mnie starsza dziewczyna. Nie znałam jej. Na 74 Igrzyskach wylosowano małą dziewczynkę. Zgłosiłam się za nią. Prawdopodobnie zginę. Poznałam Peetę, który uratował mi życie. Muszę go chronić za wszelką cenę. Uwielbiam zapach róż.
Liv Mellark

2
The fire will burn forever  
To nie jest kolejne typowe romansidło o Katniss i Peecie.
Nie jest również o dawnych rządach Snowa i kolejnych, a ostatnich Igrzyskach.
Jest o zdarzeniach, mających zmienić bieg wydarzeń na zawsze.
Powoli zaczyna się dziać coś dziwnego.
Dwójka nie jest zadowolona z nowych rządów, które zostały wprowadzone po rewolucji.
Władze z Dystryktu Drugiego starają się odzyskać swoją dawną świetność.
Historia jest długa.
Wszystko dzieje się powoli.
Jednak czas pokoju minął.
Tragiczne zdarzenia się przeplatane ze szczęściem. Łzy ze śmiechem. Ból z ulgą.
Jednak czy kiedyś zapanuje prawdziwy pokój?
Nadal czuć spisek. Nie da się wyplenić zła na zawsze.
Lecz czy uda się im zapanować nad sytuacją?
I co do tego wszystkiego ma Katniss?
Niezgodny Kosogłos
 

3
ISKRA NADZIEI
Tom I: Nadzieja silniejsza niż ból
Clarisse Rove jest dwunastolatką mieszkającą w jednym z najbiedniejszych dystryktów w Panem. Po stracie obojga rodziców została przygarnięta przez stare małżeństwo Stokes dla których każdy dzień jest walką o przetrwanie. A kiedy wydaje się, że gorzej być już nie może, Clarisse zostaje wylosowana na reprezentantkę swojego dystryktu. Czy dwunastolatka ma szansę przetrwać w turnieju na śmierć i życie?
Dziki Anonim

4
Katniss Everdeen. Girl on fire.
Katniss Everdeen, dziewczyna, która igra z ogniem, wraca do normalnego życia po rebelii i męczącej grze Kosogłosa. Czy Peeta i Katniss znajdą w swoich postrzępionych sercach miejsce na miłość? Czy zdarzy się coś, co im w tym przeszkodzi? "Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów".
Bubblegum

5
Zagubiona
Całe życia w tajemnicach, kłamstwach... Nikt nie chciał mi powiedzieć co tak naprawdę stało się z moimi rodzicami. Czy oni zginęli i nie mogą mnie odwiedzić? Czy po prostu porzucili, bo nie chcieli wychowywać dziecka? Jak widać, nie mam prawa wiedzieć... Może to Czterdzieste Pierwsze Igrzyska Głodowe pokażą mi prawdę? Może zabijanie niewinnych i przyjaciół jest kluczem do rozwiązania zagadki? Być może będę musiała zginąć, żeby się dowiedzieć?
Wiem jedno.
Nikt mi nie pomoże, muszę sama dowiedzieć się prawdy. Nieważne jaki to będzie miało wpływ na życie moje i bliskich. Po prostu muszę.
Finnick Odair

6
Głodowe Igrzyska. Edycja 49. 
"Pamiętaj także o tym, że kochałam, i że to miłość skazała mnie na śmierć" - Halina Poświatowska
To idealne słowa przewodnie opowiadania o miłości i śmierci pary nastolatków - Ethana i Elizabeth - mieszkających w Pierwszym Dystrykcie państwa Panem. Dwadzieścia sześć lat przed słynną Katniss Everdeen i Peetą Mellarkiem pokażą, że miłość jest wieczna i przezwycięży wszystko.
Pomyślnych Igrzysk i niech los zawsze Wam sprzyja.
Rebecca Carly Evans

7
W Popiołach Igrzysk 
Podczas odbudowy powojennego państwa Panem i próby podniesienia standardów życia w dystryktach, nikt nie zwraca uwagi na obronę miasta przed potencjalnymi buntownikami. Fakt ten wykorzystuje zamieszkały w Kapitolu Aldous Pullman - najlepszy przyjaciel zmarłego prezydenta Snowa, który po cichu doprowadza do pojmania Kosogłosa - Katniss Everdeen. Wraz z ogromną grupą rewolucjonistów, pragnących powrotu do starego ładu, dąży do kolejnego ataku. Kiedy udaje mu się zapanować nad Kapitolem, mieszkańcy dystryktów poddają się, tracąc wiarę w zwycięstwo bez przywódcy. Miejscowe zamieszki natychmiastowo zostają przerwane przez Strażników Pokoju. Aldous Pullman zamierza pomścić śmierć przyjaciela i objąć władzę nad całym Panem. Wkrótce ogłasza siedemdziesiąte szóste Głodowe Igrzyska.
Nestia

8
Clove na arenie.
Clove Allison - zwykła nastolatka z Dystryktu Drugiego o zabójczych umiejętnościach. Zwykła do czasu gdy podczas swoich czwartych Dożynek zgłasza się za swoją co dziwne starszą siostrę. Do igrzysk zgłasza się też Cato Hadley. Jak Clove poradzi sobie z areną? Czy odnajdzie miłość swojego życia? Kto wygra walkę na śmierć i życie? Wszystko wyjaśni się w najbliższym czasie...
IdziA03Gaming

9
Koniec to zaledwie początek...
Wyobraź sobie, że żyjesz w świecie, gdzie w tle rozgrywają się potworne Głodowe Igrzyska, Twoje życie też nie jest zbyt ciekawe - chociaż mieszkasz w najbogatszym ze wszystkich Dystryktów, bieda zagląda ci co jakiś czas w oczy. Ty i twoje dwie najlepsze przyjaciółki kochacie się w tym samym chłopaku. Ojciec to alkoholik, a matka go zdradza...
W takiej sytuacji jest 16-letnia Julia Dove z Drugiego Dystryktu. Jej świat staje na głowie, gdy zgłasza się do 66 Głodowych Igrzysk za młodszą siostrę swojej przyjaciółki. A wraz z nią zostaje wybrany, chłopak, w którym się podkochuje... Mało tego, wśród trybutów odnajduje swojego przyjaciela, który kilka miesięcy temu wyjechał do innego Dystryktu.
Rozdarta pomiędzy dwoma chłopcami, musi walczyć o swoje życie na krwiożerczej arenie. I dopiero wtedy odkrywa, kim naprawdę jest.
Sam zdecyduj: dla ciebie jej żyie to koszmar, czy może wręcz przeciwnie?
Tudlodera

10
Pod skrzydłami Kosogłosa
Rebelia Katniss Everdeen została stłumiona, a sama ona wraz z innymi rebeliantami została po kilku latach procesu stracona. Przed smiercią zdąrzyła jednak urodzić dwójkę dzieci. Kilka lat później starsze już dzieci Katniss i Peety- Anee i Bove mieszkają w najbiedniejszym dystrykcie stworzonym dla rodzin rebeliantów. Pewnego dnia Snow ogłasza kolejne igrzyska głodowe lecz żeby pozbyć się niebezpieczeństwa w igrzyskach mają obowiązek wziąć udział dzieci rebeliantów, a w tym w szczególnosci Anee i Bove. Na igrzyskach Anee poznaje tajemniczego Volta, całego w tatuażach syna Haymitcha Abenatchly wychowanego w dwójce na zawodowcę. Między młodymi wykwita uczucie które rządzi się własnymi prawami. Jednak tym razem Kapitol nie powtórzy błędu z 74 igrzysk i zwycięsca będzie tylko jeden.
 Sectum Sempra

11
 W ramionach śmierci
Wyobraź sobie : 12 Dystryktów. Głód. Bieda. Tortury. Śmierć.
Przechodzisz przez to wszystko i wiele więcej. Wraz ze swym „ukochanym” udaje ci się wytrwać i wygrać w najprzeraźliwszych Głodowych Igrzyskach.
Ale jak dalej ma potoczyć się twoje życie ? Poprawka. To już nie jest twoje życie.Wszędzie towarzyszą ci kamery. Natrętni Kapitolińczycy i inni ludzie słyszą, i widzą wszystko.
Do tego nadal musisz udawać to chore uczucie do prawie całkiem obcego ci człowieka.
Znienawidzona przez władze. Jak udaje ci się przetrwać ? Także napływ uczuć nie pozwala ci funkcjonować.
Również ma miejsce dziwne wydarzenie…Podstęp prezydenta , czy też nieszczęśliwy zbieg okoliczności?
Łucja Rak i Ringeril

12
70 igrzyska głodowe
Siedemnastoletnia Emily Ature z dystryktu szóstego zostaje wylosowana na 70 igrzyska głodowe. Nie jest lubiana w szkole, nie ma przyjaciół. Jej rodzice się rozwiedli, a brat zginął na arenie, kiedy miała 12 lat. Na igrzyska idzie razem z najpopularniejszym chłopakiem w szkole, który jak się okazuje jest w niej zakochany. Jej mentor również wydaje się być nią zainteresowany. Dziewczyna ma problem z dokonaniem wyboru oraz z uczuciami związanymi z zbliżającym zmaganiami na arenie. Jest to historia o miłości i problemach, które spotykają nastolatkę.
Koledżanka

13
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia 
Z rezygnacją patrzę w lustro. Spogląda na mnie z niego blond włosa dziewczyna, jej zielone oczy są smutne. Co się jej dziwić, idzie przecież na igrzyska, na śmierć… Staram się wykrzywić usta w uśmiech, to samo robi postać po drugiej stronie. Sztuczny uśmiech i znów kąciki warg opadają w dół. To ostatnia chwila, w której mogę sobie pozwolić na słabość. I świadkiem jej będę tylko ja i dziewczyna z lustra.
Melisa Dayer, szesnastolatka z drugiego dystryktu, taka zawodowa, taka profesjonalna, a jednak słaba. To jest jak bestia, rozrywa ja od środka i nie pozwala raną się zasklepić - psychika. Miecz przekuł jej serce gdy wybrali go, teraz ona idzie walczyć o życie. Czy uda jej się przeżyć? A może załamie się i swoją krwią poznaczy arenę. Wejdź i zobaczy całkiem inne oblicze dystryktu drugiego i ludzi w nim mieszkających.
Paulla K

14
Są rzeczy, których chciałbym nie pamiętać...
Co powiesz na : Siedemdziesiąte Drugie Głodowe Igrzyska czas zacząć! Clarie zostaje wybrana na trybutkę z Czwartego Dyskrytu. Przeżywa przygody na arenie, ma swoje wzloty i upadki, i jak każda normalna nastolatka przeżywa swoje miłości, zakochania, rozczarowania. Jeśli ciekawi cię choć trochę historia Clarie to zapraszam.
Naomi

15
Czasami na wskutek dramatycznych przeżyć podejmuje się błędne decyzje, jedną z nich mogło okazać się zgłoszenie do 69. Głodowych Igrzysk zwykłej dziewczyny, urodzonej w 10. Dystrykcie - Emily Saws. Tylko jedna osoba może przeżyć, bohaterka wie, że nie może liczyć na taryfę ulgową. Kilka lat wcześniej straciła w tym krwawym widowisku miłość swojego życia, na arenie chce go pomścić.
Emily Saws

16
Clove Allison to piętnastoletnia dziewczyna z Drugiego Dystryktu. Dobrowolnie, po raz kolejny, zgłasza się na Siedemdziesiąte Czwarte Głodowe Igrzyska wbrew woli matki. Cieszy się z tego powodu ponieważ zawsze było to jej marzenie. Pragnie udowodnić swoim rodzicom, że jest silna. Wierzy, że wygra Igrzyska. Jednak w międzyczasie zakochuje się w swoim najgroźniejszym przeciwniku - Catonie, trybucie z Drugiego Dystryktu. Dziewczyna żałuje podjętej decyzji, ale jest już za późno.
Clove Allison

17
Clove nigdy nie sądziła, że to się stanie. Została wylosowana. A wraz z nią na arenę trafia Cato. Czy dziewczyna zignoruje miłość na rzecz zwycięstwa? A może będzie wolała zatracić się w uczuciu?
Clove Leland

18
To nie będzie historia o szczęśliwej miłości
Ani o cudownej przygodzie pełnej radosnych niespodzianek.
Nie będzie to komedia przerywana wybuchami śmiechu.
Czy bajka ze szczęśliwym zakończeniem.
Nie ma tu miejsca na: „Żyli długo i szczęśliwie”.
Bo tak nie było.
To opowieść o śmierci i cierpieniu.
Nie tylko fizycznym.
To opowieść o grze, której zasady są bardzo proste:
Zabij, żeby przeżyć.
Grze, w której wygrany jest tylko jeden. I to nie będziesz ty.

To opowieść o Pierwszych Igrzyskach Głodowych
Lily Nimrodiell

19
Powstanie zakończyło się sukcesem. Nawet pomimo niespodziewanego zamachu Katniss Everdeen na prezydent Coin całe Panem świętuje sukces. Całe, nie licząc dzieci władz Kapitolu, które zostają wysłane na arene, by zaspokoić głód krwii rebeliantów. Jednym z nich jest wnuczka zmarłego prezydenta Snowa - Rosalie Snow. Dziewczyna zdaje sobie sprawę, że jej szanse na zwycięstwo są małe, ale wie, kto był głównym sprawcą jej nieszczęść. Teraz jedyną rzeczą jaka jej pozostaje jest zemsta.
Kraken zUy

20
Co roku w Panem obchodzi się Głodowe Igrzyska - krwawe zawody na które każdy z Dystryktów ma za zadanie dostarczyć chłopca i dziewczynę w wieku od 12 do 18 lat. Uczestnicy nazywani trybutami zostają zamykani na arenie, by walczyć na śmierć i życie.
Sophia Greengrass - siedemnastolatka z Drugiego Dystryktu, zgłosiła się na Siedemdziesiąte Szóste Głodowe Igrzyska. Dziewczyna od zawsze marzyła by być sławna. Jednak z biegiem czasu sama zauważa, że staje się jedynie pionkiem w grze...
Sophiaa Greengrass

21
Po piętnastu latach po wielkiej rebelii w Kapitolu, Dystrykty wciąż nie mogą zapomnieć o 75 latach nędzy i strachu o własne dzieci, a tym bardziej o Głodowych Igrzyskach. Dlatego właśnie wszystkie 12 Dystryktów postanawia zemścić się na Kapitolu i zmusić go do urządzenia ostatnich już w historii Igrzysk, w których udział wziąć mają Kapitolińskie dzieci. Vesper została wylosowana. Ale czy poradzi sobie na arenie, która przekracza granicę jej koszmarów?
Marvel

22
Czy poradziłbyś sobie ze stratą bliskiej osoby? Czy dałbyś radę żyć w miejscu, w którym bez ryzykowania życia nie masz przyszłości? Czy dałbyś radę być czymś więcej niż tylko pionkiem w grze? Czy dałbyś radę poświęcić wszystko, nawet życie, by ocalić kogoś, kogo kochasz? Oto "born to die", blog przedstawiający losy Catona - chłopaka, który był kimś więcej niż tylko mordercą. Który urodził się by umrzeć...
Alicja Wilińska

23
Złość. Smutek. Rozpacz. Strata. Zaintrygowanie. Nadzieja. Przyjaźń. Cierpienie. Tak wiele emocji, tak mało czasu, aby je przeżyć. Lyall Rain – uczestniczka 23 Głodowych Igrzysk – ma dopiero 17 lat i zapewnioną śmierć. Jest zdecydowana, chce tego. Nie pozwoli, aby za jej życia, kolejny raz ktoś bliski cierpiał. Również nie zamierza zabić. Wie, że nie przetrwa, ale nie stanie się mordercą.
Wszystko to jednak staje pod ogromnym znakiem zapytania. Co zrobi, gdy ktoś kogo kocha jest w niebezpieczeństwie? Czy dziewczyna, pomimo gwałtownego upływu jej ostatnich chwil, zacznie oddychać naprawdę?
meaningless

24
Matka i żona przypadkowo trafia na Igrzyska Śmierci. Całe jej życie legnie w gruzach, gdy usłyszy swoje imię i nazwisko podczas dożynek. Jak zareaguje? Co stanie się z nią podczas walki? Czy przeżyje to? I co najważniejsze, co stanie się z jej małżeństwem? Czy chłopak z 12 dystryktu zawróci jej w głowie? Opowiadanie podzielone będzie na dwie części, tj. dwa krótkie sezony. Wejdź, nie pożałujesz!
iCassie

25
Koniec wojny wcale nie oznacza, że Katniss i Peeta nie będą musieli ciężko pracować aby utrzymać swoje płomienne uczucie. Przeżyli wiele, zbyt wiele, mógłby ktoś powiedzieć, ale to wcale nie koniec. Co się wydarzy, gdy między kochankami staną cienie choroby, czającej się za rogiem śmierci i Igrzysk, które wciąż jeszcze trwają? Czy wyjdą z tego zwycięsko?
Carolina Szcześniak

26
Na dożynkach rozpoczynających siedemdziesiąte trzecie Igrzyska Śmierci na trybutkę zgłasza się szesnastoletnia Taylor Cassidy, i nikt właściwie nie ma zielonego pojęcia, dlaczego. Jak powtarza jej mentorka, Elsa Kendrick, dziewczyna nie jest ani ładna, ani silna, ani przesadnie sprytna, i przypuszczalnie, jeśli nie zdobędzie sympatii sponsorów, zginie pierwszego dnia. A Taylor wcale nie uśmiecha się pomysł zdobywania czyjejkolwiek sympatii, szczególnie Kapitolińczyków, którymi jawnie gardzi. Swojej mentorce mówi wprost – nie zgłosiła się po to, aby wygrać igrzyska, tylko, aby uświadomić mieszkańcom Kapitolu, że nie wszyscy będą grali tak, jak im się zagra – nawet w obliczu nieuchronnej śmierci.
xdemonicole

27

Życie po rebelii miało być lepsze. Zniesiono tyranię, ludzie mogli swobodnie wypowiadać się, nie martwiąc się o swoich bliskich. Aby zapomnieć o mrocznej przeszłości postanowiono urządzić Ostatnie Głodowe Igrzyska, dla dzieci z Kapitolu. Pewnie zastanawiacie się co ja mam z tym wspólnego? Otóż naprawdę wiele. Zrobiłam coś, czego nikt się nie spodziewał, przez co musiałam ponosić konsekwencje swego czynu. Vivere Militare Est, życie jest walką, a ja właśnie staczałam jedną z wielu bitew. Ja, nazywana Córką Rebeliantów.
Michnik

28
Dalsze losy Mellark'ów  
Odkąd prezydentem Panem zostaje syn Snowa wszystko się zmienia.Czy Katniss i Peeta zaznają jeszcze spokoju? Czy Igrzyska powrócą ? Co stanie się z Willow i Rye'm ? Czy Katniss znów stanie się symbolem rebelii?
Victorie Mellark
Szablon